Çiftçiler Bilgilendiriliyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kırsal kalkınmayı destekleme programı çerçevesinde seracılık faaliyetlerinin geliştirilmesi için yapılan desteklerle ilgili çiftçileri bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Çiftçiler Bilgilendiriliyor

Toplantıda konuşma yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak Kahramanmaraş İlimizde sürdürülebilir, pazarlanabilir bir üretim modeli oluşturmak için tüm kurumlarımızla sahada çiftçilerimizle yoğun bir gayret ve çaba içerisindeyiz. şuan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuz ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız kırsal kalkınmayı destekleme programı çerçevesinde bölgemizde seracılık faaliyetlerinin geliştirilmesi için yapılan desteklerle ilgili çiftçilerimizi bilgilendirme çalışması yaptık. Bizler Bakanlık yetkilileri olarak Kahramanmaraş İlimiz Doğu Akdeniz bölgesinde olması iklim imkanlarının müsait olması, pazar olanaklarınıa yakın olması sebebi ile  ilimizde seracılık faaliyetlerini mutlaka geliştirilmesi yaygınlaştırılması ve bölgemiz çiftçilerinin kırsal alanda daha fazla para kazanmasını sağlamak için bütün kurumlarımızla yoğun bir çaba ve gayret içerisinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörü Dr. Süha Uslu, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Taşra teşkilatı olarak gerek il Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz gerekse kurumumuz Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü ile ortaklaşa çalışmalarımız devam ediyor bugün ilimizin en önemli seracılık potansiyeli olan Kadı oğlu çiftliğine ait arazilerde inceleme çalışmalarında bulunduk ve bölge çiftçilerini kurumumuz Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunu ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın yapmış olduğu ve yapacağı hibe destekleri hakkında bilgi verdik” dedi.

Toplantıya Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu, Türkoğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayri Uyduran, TKDK İl Koordinatörü Dr. Ömer Süha Uslu Türkoğlu Ziraat Odası Başkanı ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543