google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Erdem Bayazıt Anadolu Lisesinden Canlı Sınıf Uygulaması

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri farklı bir uygulamaya imza atarak eğitimde telekonferans yoluyla canlı sınıf uygulaması başlattı.

Erdem Bayazıt Anadolu Lisesinden Canlı Sınıf Uygulaması

Eğitime verilen zorunlu aranın uzamasıyla birlikte, öğrencilerin okul kültüründen ve okul ortamından uzaklaşmaması için başlatılan uygulama öğrencileri ve velileri oldukça memnun etti.

Okul Müdürü Mehmet Akarsu konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte herkesin evinde kalması gerekiyor. Öğrenci ve velilerimize de evde kalmaları konusunda sürekli telkinde bulunuyoruz. Tabi işin bir başka tarafı da öğrencilerin okuldan ve eğitim ortamından uzaklaşmamaları. Bakanlığımız bu konuda EBA TV üzerinden bir çalışma başlattı. Biz de EBA ders saatleri dışında öğrencilerimizle nasıl iletişime geçeriz diye bir değerlendirme yaptık. Öğretmen arkadaşlarımızın da istek ve katkılarıyla canlı sınıf uygulaması başlatmaya karar verdik. Ve geçtiğimiz Perşembe günü bunun alt yapısını hazırlayarak 30 Mart Pazartesi günü itibariyle derslerimize başladık. YGS’ye yönelik matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya ve felsefe derslerinden öğretmenlerimiz canlı yayınla anlatıma başladılar. Yaklaşık 500 öğrencimiz sisteme dahil oldu ve kendi ders öğretmenlerinden canlı olarak ve karşılıklı etkileşim halinde derslere başladılar.

Burada en büyük pay, öğretmenlerimizin.

Öğretmen arkadaşlarımız fedakarlık yaparak ve gönüllülük esaslı bu uygulamada görev aldılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466