Bir Özlem Daha Gideriliyor

Kahramanmaraş halkının ve Sütçü İmam Üniversitesinin ısrarla istediği Diş Hekimliği Fakültesinin kurulması için YÖK’ten karar çıktı. Konuyu takip eden Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve Ak Parti Milletvekilleri ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.

Bir Özlem Daha Gideriliyor

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde eksikliği hissedilen bir fakülte daha hayata geçiyor. 22 yıllık geçmişinde özellikle son dönemlerde fiziki yapılanmasında büyük bir mesafe kat eden KSÜ, Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinin desteği ile Diş Hekimliği Fakültesine kavuşuyor.

22’inci yılını geride bırakan KSÜ 10. fakültesine hazırlanıyor. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Senatosu 08.01.2014 tarihinde bünyelerinde Diş Hekimliği Fakültesi kurulması için karar aldı. Senato, aldığı bu kararı 2014/01 karar sayısı ile 13.01.2014 tarihinde Yüksek Öğretim Kuruluna gönderdi.

Yüksek Öğretim Kurulunda değerlendirmeye alınan Diş Hekimliği Fakültesi kurulma talebini Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri yakından takip etti. 15.10.2014 tarihinde toplanan Yüksek Öğretim Kurulu Genel Kurulu Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin Diş Hekimliği Fakültesi kurulma talebini onayladı. YÖK Genel Kurulunda alınan karar resmi yazı ile Milli Eğitim Bakanlığına bildirildi.

Konuyu bizzat takip eden Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Üniversitemizin bütün sorunları ile yakından ilgileniyoruz. Önce bütçesini yüzde 40 oranında artırılmasını sağladık, sonra Tıp Fakültesi Hastanesinin bitiriliş tarihini iki yıl öncesine çektik. Şimdi de Diş Hekimliği Fakültesi kuruluyor, bundan sonra da diş tedavisiyle ilgili tüm işlemler artık KSÜ bünyesinde yapılabilecek,

Ayrıca; Sayın Başbakanımızın  Kahramanmaraş’a  gelişinde Milletvekillerimiz ile birlikte yapmış olduğumuz toplantıda Teknik Üniversite kurulması konusu ele alındı.  Sayın Başbakanımız nezdinde konunun takibi milletvekillerimiz ile birlikte yapılmaktadır. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2014, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543