TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’ın, Mersin-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Hattı’nın ihalesinin yapılığını duyurmuştu. AK Parti’nin en önemli seçim vaatleri arasında yer alan Hızlı Tren Projesinde,  Kahramanmaraş’ın yer almamasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç tepki gösterdi.

Öztunç’un tepkisi üzerine AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ofisinden açıklama geldi. Gelen açıklamada, Öztunç’un yalan söylediği beyan edildi. Bu yalanlamaya Öztunç’tan jet yanıt geldi.

Öztunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AK Parti Milletvekillerine meydan okudu.

Öztunç, kendisini yalancılıkla itham eden AK Partili Milletvekillerinde sosyal medya hesabından şu şekilde yanıt verdi: “Değerli Kahramanmaraşlı hemşerilerim memleketimize hızlı tren sözü verip sonra da sözünü tutmayanlar ile ilgili dün bir açıklama yapmıştım. Belli ki her seçimde Kahramanmaraşa yalan söyleyenler paniklemiş. AKP’li Plan bütçe komisyonu Başkanı Lütfü Elvan hızlı tren ile ilgili açıklamayı yapıp haritayı paylaştı. Haritaya göre hızlı tren Kahramanmaraş’tan geçmiyor. Ama AKP Kahramanmaraş vekilleri bu harita üzerinde oynayarak geçiyor diye açıklama yapıp beni yalancılıkla suçluyor. Sizin plan bütçe komisyonu başkanınız açıklıyor haritayı. Yalancı arıyorsanız kendi başkanınıza sorun. Kahramanmaraş’a hizmet yapmadığınızı söylediğimde saldıracağınıza hizmet yapmayı seçin.  Kaç yüz milyon dolarlık yatırım yapmışlarmış da mış mış... Bu sözde yatırımları sizden başka gören Kahramanmaraşlı yok. Ezilip laf yetiştirme derdine düşeceğinize mesela AKSU çayını temizleyin. Elbistan’a havaalanı sözünüzü tutun. Kahramanmaraş su cenneti olduğu halde Köylerdeki susuzluğu çözün. Kahramanmaraşspora sahip çıkacaktınız, stat yapacaktınız ne oldu? Çağlayancerit yolu ne oldu? Kendi yakınlarınızın çiftlik yolları yerine Köy yollarını asfalt yapın. Ne dersiniz? Son olarak Kahramanmaraşlı hemşerilerim beni de tanır sizi de... Belediyenizin tembelliğini her gün ilan etmeye devam edeceğim. Siz Kahramanmaraş’ı çantada keklik görüp iş yapmıyorsunuz. Bende sizi uyarı görevimi yapıyorum ve memlekete hizmet gelmesini sağlamaya çalışıyorum. Ama Azdan az çoktan çok... hodri meydan”

Editör: Haber Merkezi