Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, partisinin Ankara Tandoğan Meydanı’nda Büyük Emekli Mitingi’ne katılan Kahramanmaraşlılara teşekkür etti.

Ünal Ateş: Seçim Sonuçları Hazmedilemiyor Ünal Ateş: Seçim Sonuçları Hazmedilemiyor


CHP’nin çağrısıyla Türkiye’nin 81 ilinden Ankara’ya gelen emeklilerin sorunlarını anlattığına işaret eden Başkan Ateş, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin düzenlediği mitinge emekli vatandaşlarımızın yanı sıra, dul ve yetim aylığıyla yaşamını sürdürmeye çalışanlar, iş göremezlik geliriyle yaşamaya çalışanlar, staj mağdurları ve tazminat mağdurları subay ve astsubaylar da katıldı. Emeklimizin, atanamayan öğretmenlerimizin, esnaflarımızın, çay üreticisinin sorunlarının çözümü için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA…
Yaşanan her krizde ilk emekli aylıklarından tasarruf yapıldığına işaret eden Başkan Ateş, şöyle devam etti: “En düşük emekli aylığı en az asgari ücret kadar olmalı. Prim güncelleme katsayısı, hakkaniyetli ölçüde artırılmalı. Emekli sendikalarına yıldırma amaçlı kapatma davaları geri çekilmeli. Bayram ikramiyeleri asgari ücret düzeyine çıkarılmalı. Emeklilerin ilaç katkı payları düşürülmeli. Çalışmak zorunda kalan emeklilerden SGK destek primi kesilmemeli. Ümit ediyorum bugünden sonra emeklinin sesi duyulacak. Tandoğan’dan yükselen sloganda olduğu gibi ‘Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz!’ Mitinge destek veren başta Kahramanmaraşlı yurttaşlarımız olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz.”

Editör: Melek Özgür