Başkan Mahçiçek mesajında, “Bu ulvi günlerin, afv-ü mağfiretimize, sıkıntı ve hastalıklardan kurtulmamıza vesile olmasını temenni ediyorum” dedi ve sözlerine şöyle devam etti.

“ Peygamber Efendimiz (SAV) benim ayım dediği Şaban ayının ortasında idrak ettiğimiz Berat gecemizi, en iyi şekilde değerlendirip, feyzinden ve bereketinden nasiplenmeliyiz. Allah-ü Teala’nın rahmetiyle semaya inip, kullarının dileklerini gerçekleştirmek için vesile kıldığı Berat gecemiz de, ismi gibi beratımızı alanlardan olalım inşallah.

İslam dini, ‘biz’ bilincini anlatan, benlikten öte, kardeşinin iyi olmasıyla senin de iyi olabileceğini anlatan bir din. Bu sebeple her birimiz bir diğer kardeşimize, dünyanın diğer ucundaki bir insana bağlıyız. Hepimiz Bir’iz, Bir’den geldik çünkü. Dolayısıyla kendimizden önce diğer kardeşlerimiz ve insanlık için dua edeceğiz. Bu zorlu günlerde karşımızdakinin iyiliği için çalışıp, ihtiyacını, sıkıntısını elimizden geldiğince gidermeye çalışacağız.

Güzel ve aydınlık günlere vesile olması temennisiyle, tüm İslam âleminin Berat Kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Editör: Haber Merkezi