Fuar, 24 Eylül 2020 Perşembe günü 11.00’de gerçekleştirilecek olan törenle kapılarını açacak ve 26 Eylül akşamına kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Şahin Balcıoğlu fuar ile ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de mücadele ettiği Covid-19 döneminde tüm sağlık tedbirlerini alarak düzenleyeceğimiz Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı KTM2020’ye ilgi gösteren katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Uluslararası KTM fuarları artık geleneksel hale geldi. 2014 yılından günümüze kadar istikrarlı bir şekilde düzenlediğimiz organizasyonun önemi bu dönemde bir kez daha ortaya çıktı. Artık binlerce katılımcının olduğu her ülkeden on binlerce ziyaretçinin bulunduğu fuarlar yerlerini bölgesel kompakt fuar organizasyonlarına bırakmaya başladı. ’’dedi

Balcıoğlu, “Bu fuar, yeni yatırım yapmak veya yatırımını genişletmek için teknolojik ortaklıklar arayan firmaların birbirlerini keşfettiği bir platform. Endüstri dönüşümünün temeli olan teknolojik yenilik, tüm sektörlerde olduğu gibi tekstil ve hazır giyim sektörünün başarısı için çok önemli. Bunun farkında olan Kahramanmaraşlı firmalarımız, sektörün yeniliklerini takip edebileceği en büyük organizasyonlardan birisi olan bu fuarı ziyaret edip, gözlem ve veri toplama olanağı bulacaktır.” şeklinde konuştu.

KMTSO Başkanı Balcıoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu fuar, Kahramanmaraş’ın bu sektördeki küresel konumunu anlatmak bakımından çok önemli. Kalitesi ve termin avantajı ile Kahramanmaraş, İtalya başta olmak üzere dünya moda merkezlerine iplik ve kumaş ihracatı yapıyor. KTM, Kahramanmaraş’ın üretim için sergilediği performansa ilave olarak, ar-ge, moda ve tasarım konusunda da yüksek performansı ile küresel ticarette daha güçlü bir aktör haline gelmesi bakımından önemli fırsatlar sunuyor. Bununla birlikte, şehrin rekabetçiliğini güçlendirirken aynı zamanda, yeni teknolojiye hızlı erişimi de sağlıyor. Yerli ve yabancı yatırımcıları, makine ve teknoloji üreticilerini buluşturan bu fuara Kahramanmaraş’ın ev sahipliği yapması şehrimizin vizyonu bakımından çok önemli.”

Editör: Haber Merkezi