Bir düğün salonunun bahçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri doğrultusunda sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen kongrede tek listeyle gidilen seçimlerde ilçe başkanlığı görevine Ahmet Tıraş getirildi.

Kongrenin açılış konuşmasını 3 yıldır AK Parti Elbistan İlçe Başkanı olan Hasan Sungur yaptı. Sungur yeni yönetime başarılar diledi.

GÜRBÜZ: BİZ İNSANLARIN GÖNLÜNE GİRMEYE SÖZ VERDİK

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ise konuşmasında, AK Parti'de bayrak değişimi yaşandığını ifade ederek: "Bu aziz milletin emanetini en iyi şekilde taşıyacağız. Elbistan’ı kalkındıracağız. Elbistan’ın kaybetmeye tahammülü kalmadı. Bahane üretecek hakkımız yok. Biz insanların gönlüne girmeye söz verdik. Gece de gündüz de üreteceğiz. Hep beraber teşkilatımızla birlikte şehrimizi kalkındıracağız. İlçe Başkanımız Ahmet Tıraş beyefendiye ve yönetimdeki kardeşlerime başarılar diliyorum" diye konuştu.

DEBGİCİ: İSTİŞARE EDECEĞİZ, BİRBİRİMİZE DEĞER VERECEĞİZ

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ise, "Bizim teşkilatçılığımız daha görev seferberliği anlayışının gereğidir. Hepimizin rızası insanların gönlüne gitmektir. Teşkilatçılık gönüllülük esasına dayanır. Ahmet Tıraş başkanımız bu bayrağı daha ileri taşıyacak. Hep beraber koordineli şekilde başaracağız. Sloganımız durmak yok koşmaya ve çalışmaya devam olacak. İstişare edeceğiz. Birbirimize değer vereceğiz" dedi.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÜNAL, TELEKONFERASLA KATILDI

Kongreye telekonferans yöntemiyle katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, kongrenin coşkulu bir kalabalık ile gerçekleştirilmesini herkes gibi kendisinin de arzuladığını ancak pandemi nedeniyle bu durumun mümkün olmadığını söyledi.

Koronavirüsten etkilenmemek için mesafelerin bir süre daha korunması gerektiğine işaret eden Ünal, "İnşallah hem bireysel olarak aldığımız sıkı tedbirler ile hem devletimizin yüzbinlerce sağlık çalışanıyla verdiği büyük mücadele ile bu salgını kötü bir hatıra olarak tarihin derinliklerine göndermeye yakınız." dedi.

AK PARTİ'Yİ BU GÜNLERE GETİREN FEDAKAR, ÇALIŞKAN TEŞKİLATIDIR

Ünal, AK Parti olarak verdikleri mücadelenin bir millet aşkı hikayesi olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti:

"Milletimizin dualarında yoğrulmuş, milletimizin müreffeh geleceğini kendine şiar edinmiş bir hareketin mensuplarıyız. Bizler bu hareketin neferleri olarak, yorulmak yılmak bilmeden kapı kapı dolaşıp, vatandaşlarımızla gönül bağımızı güçlendirerek çalışıyor, gelecek nesillerimizin bizden razı olması için çabalıyoruz. AK Parti'yi bu günlere getiren fedakar, çalışkan teşkilatıdır. Bu teşkilatımızın sarsılmaz azmidir. Geçtiğimiz 18 yılda vesayetin türlü operasyonlarına rağmen hiçbir zaman yılmayan iradesine sahip çıkan, emeğini muhafaza eden teşkilatlarımız, partimizin vizyonunu misyonunu vatandaşımıza en iyi bir şekilde aktarabilmiş, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a destek ve arka çıkmış, AK Partiyi girdiği bütün seçimlerde birinci parti yapan destansı başarıya imza atmıştır."

TIRAŞ: HAFTA GEÇMEDEN İLÇEMİZE MÜJDELER VERECEĞİZ  

Kongrede son olarak kürsüye gelen AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş ise, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Tıraş, kendisine verilen güven ve  desteğe teşekkür ederek, “Elbistan’ın çehresini değiştirmek için Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal ve milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör ve Elbistan Belediye Başkanımız Mehmet Gürbüz ile hep birlikte var gücümüzle çalışacağız. Hep beraber Elbistan’ımız için gece gündüz demeyeceğiz. Çok daha farklı şeyler yaşayacağız. Hafta geçmeden ilçemize müjdeler vereceğiz” diye konuştu.

Kongreye, AK Parti Kahramanmaraş İl Koordinatörü Muhammed Abdullah Özer, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Şen, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ve Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker de katıldı.

Ahmet Tıraş’ın Başkanlığında, Elbistan İlçe Başkanlığı yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Ahmet Pektaş, Ali Güçlü, Ali Havan, Ali Sungur, Alper Arslan, Battal Karaca, Belgin Karataş, Betül Batur, Bünyamin Karaduman, Cuma Öztunç, Ertuğrul Sönmez, Hacı Ahmet Gül, Hacı Çiftlikli, Hülya Kırılmaz, Kürşat Ekici, Mahir Özdoğan, Mahmut Yılmaz, Mehmet Ermurat, Mustafa Acer, Ragıp Kul, Ramazan Yıldırım, Recep Çevik, Sefa Olgun, Sefa Uğur, Serhat Demir, Sinan Kibar, Süleyman Kahraman, Uğur Koç ve Yunus Ağır.

Editör: Haber Merkezi