Aile Okulu Projesi doğrultusunda ilimizde 1 Temmuz 2022 tarihinden bu yana açılan 369 kursta toplam 13 bin 158 veli, proje kapsamındaki kurslarda eğitim gördü. Diğer yandan bin 691 öğretmen, Aile Okulu Eğitici Eğitimi kurslarına dâhil oldu. Tüm ilçelerimizde uygulanan proje kapsamında 10 bin 133 veli “Aile Okulu”, 599 veli “Çevre ve İklim Değişikliği Farkındalık”, 719 veli “Ailede İlk Yardım” ve bin 707 veli ise “Trafik Öğreniyorum” kurslarında eğitim aldı.

Aile Okulu Projesi doğrultusunda verilen eğitimlerle aile içi iletişimin güçlendiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, kursların hali hazırda devam ettiğini belirterek, “Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen Aile Okulu Projesi kapsamında ilimizdeki tüm ilçelerimizde kurslar yapıldı. Halk Eğitimi Merkezlerimiz aracılığı ile yapılan 369 kursta toplam 13 bin 158 ailemize eğitimler verildi. Hedefimiz örgün ve yaygın eğitimde öğrencisi olan tüm ailelerimize ulaşmak.” diye konuştu.

Projenin içeriğinde sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, bağımlılık, ahlâkî gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite başlıklarının yer aldığını kaydeden İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, “Bakanımız Mahmut Özer’in de ifade ettiği gibi aileyi ne kadar merkeze alır ve güçlendirirsek öğrencilerimizin de okullardaki çok yönlü başarısını o kadar desteklemiş oluruz. Tüm süreçlerde ailelerimizin daha fazla yanında olmak için çabalayacağız. Çocuklarımız ile aileleri arasındaki bağı daha da güçlü kılmak için ailelerimize yönelik kurs faaliyetlerimiz devam edecek. Bu vesile ile örgün ve yaygın eğitimde öğrencisi olan tüm velilerimizi Halk Eğitimi Merkezlerimizdeki kurslarımıza bekliyoruz. Eğitimin gereğine inanarak bu kurslara dâhil olan tüm velilerimize teşekkür ediyorum." ifadeleri ile sözlerini noktaladı.