Atların yelelerindeki özgürlüğü düşleyerek tuvaline hayat verdiğini belirten Özkirişçi, doğup büyüdüğü Gaziantep’te sergi açmanın kendisi için çok anlamlı olduğunu söyledi.

I M G 9787
Özkirişçi, “Eserlerimi Gaziantepli sanatseverler ilebuluşturacağım için çok mutuyum. Tüm sanatseverleri sergi açılışına ve eserlerimi izlemeye davet ediyorum” dedi.

Mustafa Cevat Atalay Sanko Sanat Galerisi’nde Sergi Açacak Mustafa Cevat Atalay Sanko Sanat Galerisi’nde Sergi Açacak

Selva Özkirişçi’nin 33 eserinin yer alacağı “Atlar” temalı resim sergisi, SANKO Sanat Galerisi’nde 24 Haziran2024 Pazartesi günü saat 18.00’de açılacak.

I M G 9785

SELVA ÖZKİRİŞÇİ 

Özkirişçi, 1956 yılında Gaziantep'te dünyaya geldi. Dayı Ahmet Ağa ilköğretim okulundan mezun oldu. Akşam Sanat Okulu bünyesinde, 2 yıl nakış ve dikiş eğitimi aldı.

I M G 9786

Özkirişçi, 2019'dan bu yana sırasıyla Hanımlar Lokali'nde karakalem ve yağlı boya resim, Şehitkamil Sanat Merkezi'nde akrilik boya resim, Halil Karaduman Sanat Merkezi'nde yağlı boya resim, Alaeddin Yavaşça Sanat Merkezi'nde akrilik resim, Necip Fazıl Kısakürek Sanat Merkezi'nde yağlı boya resim eğitimi almıştır. 

Gaziantep’te yaşayan ve üç çocuk annesi olan Özkirişçi, çalışmalarına Necip Fazıl Kısakürek Sanat Merkezi'nde devam etmektedir.

Editör: Melek Özgür