Rektör Bakan, mesajında şunları dile getirdi: “Sözlerimin başında, ülkemizin, milletimizin ve tüm insanlığın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Evet İslam âlemi olarak yüce dinimizin en mukaddes günlerinden biri olan Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

Hüzün ve kederin unutulduğu, sevgi, saygı ve kardeşlik hukukun milletimizin her bir ferdinde gönülden hissedildiği bir bayram geçirmeyi ümit ediyoruz. Diliyorum ki, bu bayram günlerinde kırgınlıklar, dargınlıklar unutulsun ve Kurban Bayramı’nın manevi atmosferi bütün inananları kuşatsın… Büyükler unutulmasın ve onlarla gönül köprüleri kurularak duaları alınsın. Çünkü Şeyh Edebali’nin de ifade ettiği gibi, “bereket büyüklerle beraberdir…”

Şunu da belirtmeliyim ki, her ne kadar kalbimizin bir yarısı Kurban Bayramı’nın sevincini yaşasa da diğer bir yarısı buruk ve hüzünlü.. Gerek 6 Şubat depremlerinde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın yokluğu, gerekse de Filistin’de yaşanan vahşet ve katliamlar, içimizde onulmaz yaralar açmakta. 

Uhrevi kapıların açıldığı, tam bir teslimiyetle Yüce Allah’a yaklaştığımız bu müstesna günlerde, kaybettiğimiz canlar ve Filistin’de zulmü uğrayan kardeşlerimiz için dualarda buluşalım. 

Kahramanmaraş'ta Otomobil Şarampole Yuvarlandı Kahramanmaraş'ta Otomobil Şarampole Yuvarlandı

Bir kez daha Kurban Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyor, kazaların olmadığı, ülke ve millet olarak kademli bir bayram geçirmeyi temenni ediyorum.”

Editör: Melek Özgür