Rektörlük Senato Odasında gerçekleştirilen protokolde, taraflar adına imzalar KİÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan ve Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Kaçamaz tarafından atıldı.

“Zeugma Hematoloji Günleri” Düzenlendi “Zeugma Hematoloji Günleri” Düzenlendi

Protokolde konuşan Prof. Dr. Bakan, önemli bir meslek odası ile işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kahramanmaraş’ın yeniden inşa ve ihyasında bu tür birlikteliklerin önemli olduğuna işaret eden Rektör Bakan, protokol kapsamında yapılacak ortak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bakan, şöyle konuştu:

“Bu protokol ile üniversitemiz ve Mimarlar Odası işbirliğiyle, Kahramanmaraş ve mimari konuları ilgilendiren alanlarda çalıştay, sempozyum ve seminer düzenleyebileceğiz. Yine üniversitemiz akademisyenleri ve Mimarlar Odası üyeleri birlikte sosyal etkinlikler gerçekleştirebilecekler. Yine toplumsal katkı sağlayacak projelerde paydaşlığımız olacak. Diğer yandan inşallah üniversitemiz akademisyenleri Kahramanmaraş ve mimari gibi konularda yayınlar yapacaklar. Aynı zamanda her iki taraf, bu etkinliklerde birbirine danışmanlık yapabilecekler. Protokolün hayırlı olmasını diliyor, Sayın Başkana teşekkür ediyorum.”

Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Kaçamaz’da Rektör Bakan ve ekibine teşekkür ederek, bu işbirliği doğrultusunda verimli çalışmalar ortaya çıkması dileklerinde bulundu.

KİÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burcu Erşahan, KİÜ akademisyenleri ve Mimarlar Odası Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı protokolde, çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Editör: Melek Özgür