Mado Evi’ndeki toplantıda şehitler için Kuran-ı Kerim okundu dualar edildi.    

Mado Evi’nde düzenlenen Törende Depremde şehit düşen 9 Güreşçi’nin Ailesi ile bir araya gelen Başkan Eroğlu, “Türkiye Güreş Federasyonu olarak depremde şehit olan kardeşlerimizi anmak için şehit olan kardeşlerimizin aileleri bir araya geldik. Şehitlerimizi anmak, onlara bir Fatiha okumak için buradayız” dedi.

DEPREM ŞEHİTLERİMİZİ HER YIL ANACAĞIZ, İSİMLERİNİ UNUTTURMYACAĞIZ  

Eroğlu; burada şu açıklamalarda bulundu; ”6 Şubat 2023 tarihinde Memleketimizde meydana gelen depremde hayatını kaybeden güreşçi kardeşlerimin aileleri Anneleri, babaları, yakınları değerli güreş ailemiz, spor ailemiz ve o günden bugüne Kahramanmaraş'ta çok büyük hizmetleri olduğunu düşündüğümüz Kahramanmaraş’ımızın değerli basın mensupları Bugün deprem şehitlerini anma programına hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Hani diyor ya kederler paylaşıldıkça azalır, mutluluklar paylaşırsa çoğalır. Gerçekten 6 Şubat'taki yaşadığımız Olay. Belki de 500 yüz yılda bir meydana gelen bir olaydı. Ben de o gün burada karşıda kendi evimdeydim. Biz de güreş için buraya gelmiştik. Bir şampiyonamız vardı. Dereköy'deki evimde annemle birlikte ben de depreme yakalandım. Hepinize her şey olabilirdi. Allah geride kalanlarına, sizlere sağlık, sıhhat versin. Biz güreş federasyonu olarak şöyle düşündük. Hani ben sizin kardeşinizim evladınızım. Ben de bu toprak büyüdüm. Bu seviyeye Kahramanmaraş olmasaydı, sizler olmasaydınız, hemşehrilerim olmasaydı belki biz de gelemezdik ama olduğumuz makamda, olduğumuz yerde sizlerin en azından bir yan yana getirelim. Onların hatıralarını bir canlandıralım, bir de onların ruhuna Fatiha okuyalım diye. Yılın son günlerinde sizlerle yan yana gelmek istedik. Naçizane onların tırnağa böyle kanamasaydı da hiçbir şey olmasaydı ama müslümanız. Böyle bir şey de başımıza geldi. Şehit olan kardeşlerimizi isimlerini yaşatacağız. İsimlerini unutturmamak adına her şeyi yapacağız. Almanya Federasyonu'yla bir çalışma yaptık. Azından çoğundan sizlere biliyorum, ne yapılsa az ama biz de dedik ki çorbada tuzumuz olur mu? Bir şeyler olacak, bir yardım desteğimiz olacak. Lütfen bunu kabul buyurun. Depremde şehit olan ailemize burada Ahmet Taş'ımızdan Ahmet Turan Durman kardeşimi Aslan Ekiz'den Ali Gürsoy'a, Halil İbrahim Erdene'den Eray Şimşek'e, Ozan Datlı’ dan Hasan Sarıtürk'e, Mehmet Eskisarılı’ya bütün bu kardeşlerimin ailelerine Allah sabırlar versin diyorum. Sizleri seviyoruz” dedi.            

                                      

İlk Sinema Deneyimlerini Dulkadiroğlu’nda Yaşadılar İlk Sinema Deneyimlerini Dulkadiroğlu’nda Yaşadılar

BİRBİMİZE DESTEK OLMALIYIZ

Başkan Eroğlu; “Biz bu memleketin çocuklarıyız. Birbirimize destek olmak zorundayız. Tabi Allah önce devletimize, milletimize zeval vermesin. Yaşadığımız olaydan sonra devletimiz bütün kurumlarıyla elinden geleni yaptı Onun yanında STK'larımız, onun yanında iş insanlarımız ve milletimiz. Ben şahsen böyle bir milletin evladı olmaktan onur duydum. Depremin 3.gününden itibaren benim telefonuma gelen o yardım tırları yardım gönderen insanların Telefonundan artık telefonumu açamaz hale geldim. Ben her zaman söylüyorum. Bu milletin çocukları olarak büyük bir mirasın üzerinde oturuyoruz. Çok büyük bir milletin mirasçılarıyız. Ama bir yerde bir hatamız var. Bize yokluğu paylaşmayı, en kötü günde yan yana olmayı öğretmişler varlığı paylaşmayı öğretmemişler. Onu da öğrendiğimiz gün zaten dünya bize, dünyanın bize gücü yetmez. Yetmeyecekti Allah'ın izniyle. Dolayısıyla ben buraya kadar geldiğiniz için de sizlere de teşekkür ederim. Ama bir konuda var. Yine başımız sağ olsun. On iki tane şehidimiz var. Iki günden beri Yine millet olarak, devlet olarak yüreğimiz yanıyor. Ama biliyoruz ki bu ülkede coğrafyalar hani ülkelerin kaderidir ya. Biz bu coğrafyada yaşamamız için, milletimizin ve devletimizin dimdik ayakta kalması için hepimizin metanetli olması lazım. Devletine, milletimize, bayrağımıza sahip çıkmak lazım. Ben hem deprem şehidi kardeşlerimizin tekrar bir kere daha minnetle, rahmetle anıyorum” dedi.      

                                  

ŞEHİT OLAN MEHMETÇİKLERİMİZİ RAHMET ANIYOR, YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ    

 Dr. Şeref Eroğlu; “3 günden beri Kuzey Irak'tan gelen şehit olmuş kardeşlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Yaralılarımız Allah'tan acil şifa diliyorum Milletimizin başı sağ olsun, devletimizin başı sağ olsun ama Türk devleti dimdik ayakta. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün devlet büyüklerimiz gerekeni söylediler. Asla şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Bu milletin evlatları gerekeni yapacaktır. Kurumları gereken yapacaktır. Allah hepimize sabırlar versin. Ben tekrar hepimizin başı sağ olsun diyorum. Canlarımızı kaybettik. Ailemde, benim ailemde on beş kişi vardı. Tanıdığımız, bildiğimiz, evine gittiğimiz, alışveriş yaptığımız insanları hep burada kaybettik Ama hayat devam ediyor. Birbirimize destek olarak, birbirimize sarılarak birbirimize sahip çıkarak bu badireyi de birlikte atlatacağız. Ben tekrar hepinize teşekkür ederim. Ayaklarınıza sağlık. Allah sabırlar versin. Mekanları cennet olsun. Ruhları şad olsun. Bizi yalnız bırakmadığınız için. Bu olay gerçekten nedeni de şu arkadaşlar. Bu arkamda gördüğüm kardeşlerimiz belki hayatta devam etmelerdi. Şehit olmasalardı bir Şeref Eroğlu gibi gelecekte Avrupa Dünya Olimpiyat Şampiyonu olacaklardı. Milletimizi gururlandıracaklardı. Övgüyle aileleri, onlardan bahsedecekti. Büyük başarılara imza atacaklardı. Onun için 9 kardeşimizi biz federasyonda olduğumuz müddetçe unutmayacağız, unutturmayacağız. En azından yılda bir kere şehitlerimizi anma töreni düzenleyeceğiz. Sizlere de teşekkür ederiz. Yanımızda olduğunuz bizi yalnız bırakmadığınız için. Ben bütün katılımcılara tüm medyamıza, tekrar ailelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi