Bölgede kendisine gösterilen yoğun talep karşısında aday adaylığını açıklayan Kükre Kul Doğan, Ekinözü'nü depremin izlerini silme noktasında tüm imkanların seferber edilmesi gerektiğini belirterek, alt yapı, üst yapı, doğalgaz, ana yolların duble hale gelmesi, Ilıca-Kahramanmaraş yolu, Belan tüneli, turistik bungalov evleri ve Güneş Enerjisi Sistemi (GES) yatırımları gibi konularda çalışmalar yapmayı planladığını ifade etti.

Bölge milletvekilleriyle üst düzey ilişkileri olan Doğan’ın, bölgeye bilgi birikim enerjisini aktarma noktasında İş-Kur, halk eğitim meslek edindirme kursları, işbaşı eğitim desteği ve istihdam üretme çabaları da dikkat çekti.

Doğan, Ekinözü'nü sosyal yaşanabilir bir şehir haline getirmeyi hedeflediğini belirterek, örnek belediyecilik, hak manavı, halk et, dünya markası bir cafe, sosyal donatılı 24 saat yaşam olan bir kent olması, belediye kültür merkezi kapsamı genişletilmiş kır düğün salonları, aquapark yüzme havuzu, güreş ve futbol turnuvaları gibi projelerle Ekinözü'nü tanıtmayı planladığını ifade etti.

Onikişubat Belediye Meclisi Artık Canlı Yayınlanacak! Onikişubat Belediye Meclisi Artık Canlı Yayınlanacak!

Ayrıca, kent kültürüne uygun geleneksel festivallerin düzenlenerek tanıtımın artırılmasını hedeflediğini belirten Doğan’ın bölgede hemen hemen her mahallesi, mezrasında yaşayan ailelere akrabalık ilişkisi olan tek aday olma özelliği ile ön plana çıkıyor.

Kükre Kul Doğan Kimdir?

1980 yılında İstanbul Beylerbeyi semtinde doğan Kükre Kul Doğan, Ekinözü ilçesine bağlı Güblüce köyüne kayıtlıdır. İlk ve orta öğrenimini Çanakkale, Göksun, Elbistan ve Kahramanmaraş'ta tamamlamıştır. Askerlik görevini KKTC'de 28. Mekanize Piyade Tümeni Gazimağusa Ordu Evinde yapmıştır. Askerlik sonrasında Afşin Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Elektronik bölümünde eğitim almış ve Elektrik Elektronik teknisyenliği diploması almıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden lisans derecesiyle mezun olmuştur. İş hayatına 2002 yılında Afşin Elbistan B Termik Santrali Tesis İşletme Müdürlüğünde özel kalem olarak görev yaparak başlamıştır. Daha sonra Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi bünyesinde Nurhak İşletme Başmühendisliği İşletme Şefliği Sorumlusu olarak görev yapmıştır. Devlet Demir Yolları'na bağlı Kahramanmaraş İstasyon Şefliği'nde Tren Teşkil Görevlisi olarak çalışmıştır. Halen Türkoğlu Lojistik Köyünde Tren Teşkil Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, 2021 yılı itibariyle müteşebbis olarak hazır giyim konfeksiyon üretici firması Udaras Tekstil Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi'ni kurmuş ve e-ticaret platformu www.annerüyasi.com'u faaliyete geçirmiştir. Kükre Kul Doğan evli ve üç çocuk babasıdır.

Editör: Haber Merkezi