Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Valilik iş birliğiyle gerçekleştirilen kutlama programı, Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreniyle başladı.

Şehir protokolü, askeri erkân, siyasi parti ve STK Temsilcileri ile vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen programda Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün yanı sıra Vali Mükerrem Ünlüer ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Kutlama programı, 29 Ekim Pazar günü saat 11.00’da Kahramanmaraş Adliye binası yanında gerçekleştirilecek etkinliklerle devam edecek.

Cumhuriyet Bayramı’mız Kutlu Olsun

Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Zaferle nihayetlenen milli mücadelemizin Cumhuriyetle taçlanışının 100. yıl dönümünü kutluyoruz. Sayın Valimiz, şehir protokolümüz ve hemşehrilerimizle Atatürk Meydanı’nda çelenk sunma törenimizi gerçekleştirdik. İnşallah yarın da Adliye binamızın yanında kutlama programımıza devam edeceğiz. Bu vesileyle; Cumhuriyet’in banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, aziz vatanımızı korumak için canını feda etmiş tüm şehitlerimize ve ebediyete uğurladığımız gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

Editör: Haber Akışı