Bir Ulusun Destanı

Sevgili Okurlar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlayan 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile yurdun düşman işgalinden kurtulduğunun ifadesidir.

30 Ağustos 1922’de ulusumuz özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuşmuştur. Türk Ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi vermiş, 30 Ağustos Zaferiyle tüm mazlum uluslara da örnek olmuştur. Ulusumuz hiç bir şekilde bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

30 Ağustos zaferinin Türk ulusunun yurtseverliğiyle kazandığı bir zaferdir. Ulusumuzun gençliği, Atatürk ilke ve devrimlerinden asla ödün vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyetini, kazanımlarını sonsuza değin yaşatacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan, bir ulus destanı yazan, aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz…


Düşmanmış Meğer..

Düşman sarmış dört bir yanımızı.

Fırsat kolluyor zayıf anımızı.

Vermeyelim asla fırsatımızı.

Dost bildiklerimiz düşmanmış meğer.

 

Atam kalksa, halimize  üzülür.

Düşmanın başı  elbette ezilir.

Gerekirse destan yeniden yazılır.

Dost bildiklerimiz düşmanmış meğer…

 

Atam  sen kalk,ben yatamla olmuyor.

Bırakıp gidenler asla geri gelmiyor.

Bıraktığın ülkende  neler oldu bilmiyon.

Dost bildiklerimiz düşmanmış meğer.

 

 

 

 


YORUM EKLE