google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

9. Elbistan-Afşin-Ekinözü Ultra Maratonu’nun Galibi: Hüseyin Haşhaş

Katılan 26 sporcunun 6'sının tamamlayabildiği 161 kilometrelik yarışta, 21 saat 10 dakikalık derecesiyle Hüseyin Haşhaş birinci oldu.

9. Elbistan-Afşin-Ekinözü Ultra Maratonu’nun Galibi: Hüseyin Haşhaş

Türkiye Atletizm Federasyonunun faaliyet programında yer alan ve Kahramanmaraş'ta düzenlenen 9. Elbistan-Afşin-Ekinözü Ultra Maratonu koşuldu.

Elbistan'da başlayan maratonda sporcular, Afşin ilçesindeki Ashab-ı Kehf külliyesinden dönüş yaparak, Elbistan Kaymakamlığı binası önünde finiş gördü.

Elbistan, Afşin ve Ekinözü ilçelerinden geçen 161 kilometrelik parkurdaki koşuya, biri kadın toplam 26 sporcu katıldı.

Maratonu 26 sporcudan 6'sı tamamlayabildi. Yarışmada 21 saat 10 dakikalık derecesiyle Hüseyin Haşhaş birinci olurken, 22 saat 2 dakikalık derecesiyle Celal Aslan ikinciliği, 22 saat 4 dakikalık zamanıyla da İbrahim Şahin üçüncülüğü elde etti.

Ultra maratona katılan tek kadın sporcu Deniz Çiçek ise 25 saat 54 dakikalık zamanıyla yarışı kategorisinin birincisi olarak tamamladı.

Dereceye giren yarışmacılara kupa ve madalyaları Elbistan Hükümet Konağı önünde törenle verildi.

Yarışı 9 yıl önce başlatan İbrahim Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl ilk kez Türkiye Şampiyonası gerçekleştirdiklerini kaydederek, "Maratona tüm halkımız gerekli desteği verdi. 26 sporcumuz katıldı. Bunlardan 6'sı maratonu tamamlayabildi. Tabii zor bir parkurdu. Güzel bir şampiyona oldu. Bundan sonraki dönemlerde Avrupa ve dünya şampiyonası düzenlemeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

Maratonda yer alan tek kadın sporcu Deniz Çiçek ise organizasyonda ikinci kez yarıştığını belirterek, zorlu parkurdan büyük keyif aldığını ifade etti.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir da organizasyonu geliştirmek için çalışacaklarını kaydetti.

AA

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466