google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KSÜ’de Sağlık Bilimlerinde Meslekler Arası Eğitim Konferansı Düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından ‘Sağlık Bilimlerinde Meslekler Arası Eğitim’ başlıklı konferans gerçekleştirildi.

KSÜ’de Sağlık Bilimlerinde Meslekler Arası Eğitim Konferansı Düzenlendi

KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı yaptı.

Teknolojideki hızlı değişimle birlikte toplumun beklentilerinin de aynı hızla değiştiğine dikkat çeken Rektör Yardımcısı Saltalı, bir biriyle etkileşim içindeki meslek gruplarının bu değişime ayak uydurmasının gerekliliğine dikkat çekti. Farklı disiplinlerin ortak çalışmalarının her alanda gelişimin önünü açtığını ifade eden Rektör Yardımcısı Saltalı konferansın düzenlenmesine katkı sunanlara teşekkür ederek, faydalı olması temennisinde bulundu.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel ise meslekler arası iletişimin önemine vurgu yaparak, “Meslekler arası iletişimle sorunları çözerek, daha iyi hizmet verebiliriz.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Arzu Mustafayeva piyano resitali sundu. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Selma ateş tarafından katkıları için Mustafayeva’ya teşekkür plaketi takdim edildi.

Piyano dinletisinin ardından Gaziantep Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zeynep Güngörmüş ‘Sağlık Bilimlerinde Meslekler Arası Eğitim’ başlıklı konferans sunumunu gerçekleştirdi.

Meslekler arası eğitimin dünya üniversitelerinde uygulanan bir yöntem olduğunu belirten Güngörmüş, ülke olarak bizlerinde meslekler arası eğitime gereken önemi vermemiz gerektiğini ifade etti.

Dünyada ki meslekler arası eğitim uygulamaları ve ülkemizde yalnızca Hacettepe Üniversitesinde gerçekleştirilen meslekler arası eğitim çalışmalarına ilişkin bilgiler veren Güngörmüş, meslekler arası eğitimin ülkemizde uygulanabilirliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık alanındaki gelişmelere paralele olarak beklentilerinde aynı oranda arttığına ve bunun da daha donanımlı meslek elemanı yetiştirmeyi gerektirdiğine dikkat çeken Güngörmüş, ekip olabilen, bir birini iyi tanıyan, sorunları birlikte çözebilen meslek elemanları yetiştirmenin gerekliğine değindi.

Konferans sunumunun ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı, Doç. Dr. Zeynep Güngörmüş’e konferansa katkıları için teşekkür plaketi verirken, Güngörmüş adına düzenlenen teşekkür belgesini ise Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamile Gül tarafından takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466