google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Mahir Ünal’ın Yerine Türk İslam Karakoç MKYK’da

AK Parti'nin yeni 75 kişilik Merkez Karar ve Yürütme Kurulu için adaylar belli oldu. Mevcut MKYK'daki 21 isim yeni listede yer almadı.

Mahir Ünal’ın Yerine Türk İslam Karakoç MKYK’da

AK Parti'nin yeni 75 kişilik Merkez Karar ve Yürütme Kurulu için adaylar belli oldu. Mevcut MKYK'daki 21 isim yeni listede yer almadı.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi öncesi 50 kişilik MKYK’nın üye sayısı 75'e yükseltildi. Yeni Merkez Karar ve Yürütme Kurulu için adaylar da belli oldu. Mevcut MKYK’daki ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal dahil 21 isim girmezken, listeye Kahramanmaraş’tan Türk İslam Karakoç yer aldı.

Türk İslam Karakoç, 27. Dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili aday listesinde yer almıştı.

TÜRK İSLAM KARAKOÇ KİMDİR?

1970 tarihinde Kahramanmaraş-Elbistan İlçesine bağlı, Ekinözü kasabasında doğdu.

İlk ve Ortaokul Cela Kasabasında tamamladı. Şair ve yazar Abdurrahim Karakoç'un büyük oğludur.

Liseye Elbistan Mükrimin Halil Lisesinde Başladı, Ankara Sincan Lisesinden mezun Oldu. 1988 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1993 yılında Mezun oldu.

1996 yılında bu tarafa yaklaşık 18 yıldır Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest Avukatlık yapmaktadır.

İş hukuku alanında Master, Enerji ve Fikri-Sınai Haklar Hukuku Alanında Eğitim/Sertifikası, Ceza Hukuku ile İcra Hukuku Alanında özel uzmanlık çalışmaları vardır.

Sosyal Alanda birçok Sivil toplum Örgütünde görevler aldı ve halen bazı görevleri devam etmektedir. Sivil toplum Kurumları olarak Hukuk-Demokrasi Derneği kurucusu, Türk Hukuk enstitüsü Yön.kur üyeliği, Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği Kurucu/Yöneticiliği, Sosyal Politikalar Vakfı,  Avrasya Demokrasi Derneği kurucusu, Tekdav Vakfı, Eko Avrasya Derneği Yon Kur, sayabilir. Ayrıca bir dönem Çanakkale Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu üyeliği yapmıştır.

Siyasi Olarak BBP Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 27. Dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili adayı olmuştur.

Evli ve iki çocuk babasıdır. Fransızca, az seviyede Rusça lisanlarını bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER