google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Mehmet Doboğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Eğitimci Yazar Mehmet Doba (Doboğlu), Cuma günü geçirdiği kalp krizi sonucu hakka yürüdü. 1956 yılında Kahramanmaraş’ta doğan öğretmen, eğitimci Yazar Mehmet Doba (Doboğlu, Cuma sabahı ayaklarında ki şişlik sebebi ile gittiği hastane de kalp krizi geçirdi. Yoğun bakıma alındıktan sonra yapılan tüm müdahalelere rağmen kalbi duran Doba (Doboğlu), vefat etti.

Mehmet Doboğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kayabaşı Mahallesinden Merhum Muharrem Doboğlu, Mehmet Doba ( Doboğlu) öğretmenlik yaparken aynı zamanda da,  özel eğitim ile yerel gazete ve sitelerde  köşe yazısı yazan eğitimci yazar olarak Kahramanmaraş halkı tarafından tanınan biri olması sebebi ile cenazesi sevenlerinin göz yaşları arasında toprağa verildi.

KSÜ Tıp Fakültesi morgundan alınan Doba (Doboğlu) ’nın cenazesi, Şeyhadil Mezarlığı 1 nolu kapıya getirildi.

Cenaze namazına Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Onikişubat Başkanı Mücahit Kara, önceki dönem Ak Parti il Başkanlarından Metin Doğan ve Ömer Oruç Bilal Debgici, Baro Başkanı Burak Gül, Dersane Müdürleri, Hac ve Umre arkadaşları, emekli öğretmen arkadaşları, öğrencileri çok sayıda avukat,  muhasebeci, basın mensupları ve dostları katıldı.

Cenaze namazında cenazeye katılan herkes Eğitimci Yazar Mehmet Dobaoğlu hakkını helal etti.

Şeyhadil Mezarlığı çıkışında oğulları,  Av. Muharrem Doba, öğretmen Alaaddin Doba, Onur ve Zafer Doba ile aile yakınları taziyeyi kabul etti.

Merhum eğitimci yazar Mehmet Doba (Doboğlu) , kuzey çevre yolu üzerinde bulunan bağ evinde taziyeleri kabul eden aile fertleri korona virüs sebebi ile açık hava da taziye kabul etmek için burasını tercih ettiklerini söylediler.

65 yaşındaki Merhum Mehmet Doba ( Doboğlu) öğretmen olarak çeşitli okullarda görev yaparken, diğer yandan özel okul ve özel eğitim üzerine araştırmalar yaparak çok sayıda makale kaleme aldı.

Kahramanmaraş’ta İnternet haber sitelerinde, Mahalli gazetelerde her gün köşe yazısı yazan eğitimci araştırmacı Gazeteci Yazar Mehmet Doba (Doboğlu)’nun ani vefatı sevenlerini üzdü.

Kahramanmaraş’ın köklü ailelerinden : Aslen Kayabaşı mahallesinden olup, Şehit Abdullah Çavuş mahallesinde ikamet eden, Merhum Emine ve  Merhum Muharrem Doba’nın oğlu, Alaaddin, Muharrem, Onur ve Zafer Doba’ nın babaları, Emekli Öğretmen ve Gazeteci Mehmet Doba , Annesi Emine Doba’nın yanına defin edildi. Mekanı cennet olsun.

    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466