google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Mahçiçek Öğrencilere Büyük Başarısını Anlatıyor

“EXPO 2023 Onikişubat Kahramamaraş”

Mahçiçek Öğrencilere Büyük Başarısını Anlatıyor

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Kariyer Günleri kapsamında belirli periyotlarda öğrencilerle bir araya gelerek, tecrübelerini gelecek nesillere aktarıyor. Bu kapsamda Mesavip Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Mahçiçek gençler tarafından yoğun ilgi görüyor. Programda yaptığı konuşmasında başarı hedeflerinden bahseden Başkan Mahçiçek, öğrencilere mutlaka çok çalışmalarını ve kendilerine inanmaları gerektiğini söyledi.

Ayrıca uluslararası bir proje olan EXPO 2023’ü Kahramanmaraş’a kazandıran ve ulusal basında büyük ses getiren Başkan Mahçiçek, EXPO’nun anlamını öğrencilere aktarırken, Kahramanmaraş’ı dünyaya tanıtacaklarını söyledi.

Rekreasyon Alan içerisinde yer alacak EXPO 2023 ile en 50 ülkenin Kahramanmaraş’a geleceğini ifade eden Başkan Mahçiçek, bu organizasyona en az 2 Milyon ziyaretçi geleceğini belirtti. 192 gün sürecek uluslararası etkinliğin aynı zamanda senenin 365 günü faaliyet gösteren bir yaşam alanı olduğunu ifade eden Başkan Mahçiçek, bu alan içerisinde 284 adet hobi evleri, aquaparklar, kristal lagün, uğur böceği ve kelebek müzesi gibi alanların da olacağını söyledi.

Türkiye’nin 2. kez bir EXPO’ya ev sahipliği yapacağını ifade eden Başkan Mahçiçek, göreve geldikleri 2014 yılında kurdukları hayalleri inanarak gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ana teması “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” olan EXPO 2023 ile ulaşım ve turizm gibi alanlarda önemli düzeyde gelişme göstereceklerini ifade eden Başkan Mahçiçek, istihdama %4 oranında katkı sağlanacağını belirtti.

Öğrencilerle tek tek ilgilenen Başkan Mahçiçek, önceliğin doğru ve dürüst insan olmak gerektiğini belirterek, konuşmasını sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER