google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KAMEK’te Sertifika Sevinci

Kısa adı KAMEK olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları kapsamında bu yıl ilk sergi açılırken, kursiyerler sertifikalarını almanın sevincini yaşadılar.

KAMEK’te Sertifika Sevinci
Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen sergi açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, meslek edindirme kursları ile vatandaşlarımızın meslek sahibi olduklarını, el becerilerini geliştirdiklerini ve aile bütçesine katkı sağladıklarını söyledi.

Sergi açılışında resim, ebru, çini, nikah şekeri, kağıt rölyef, ahşap boyama, ahşap yakma, takı-tasarım, stilistlik ve kat-ı kurslarına katılan kursiyerler tarafından 500 ürün sergilenirken, sergiyi gezenler ürünleri beğeni ile izlediler.

Sergi açılışının ardından sertifika törenine geçildi. Sertifika töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ankara’da gerçekleştirilen hain saldırıyı şiddetle kınadığını, hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı dilediğini söyledi.Başkan Erkoç: “Biz yola çıkarken vatandaşlarımızı donanımlı hale getireceğimizi söylemiştik. Bunun için KAMEK’i kurduk. Vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini sunabilmek adına gayret ediyoruz. KAMEK ‘te 2015 yılı içerisinde 42 dalda verilen kurslarımıza 2527 kursiyerimiz katıldı.

2016 yılı içerisinde ise şu ana kadar 29 dalda 1056 kursiyerimiz mevcut. Kurslarımıza katılım ve müracaatlar hala devam ediyor.Bugün ise kursiyerlerimizin kendi yaptıkları el emeği göz nuru ürünlerin sergisini açtık. Çok ta mutlu olduk. Kursiyer kardeşlerimiz bu yaptıkları ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlıyorlar.

Ayrıca mikrokredi konusunda da 4500 bayanımız 6 milyon TL kredi kullandılar ve heba etmeden ekonomiye kazandırdılar.KAMEK Türkiye’de herkesin gıpta ile bakacağı bir kurs merkezi haline gelecek. Bugün burada sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizi tebrik ediyor, yeni katılan kursiyerlerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Erkoç’un konuşmasının ardından sertifika törenine geçildi ve Girişimcilik, Auotcad, Türk Halk Oyunları Çocuk ve Yetişkin Grubu, Resim, Özel Gün ve Nikâh Şekeri Hazırlama, Bilgisayar Kullanımı, Stilistlik, Diksiyon, Kağıt Rölyef, Osmanlıca, Ebru Sanatı, Ahşap Boyama, Aşçılık, Tezhip-Çini kurslarını tamamlayan 418 kursiyere sertifika ve katılım belgeleri takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER