google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu Bayırbucak’ı Unutmadı

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu öğrencileri Suriye içerisinde zor durumda olan Bayırbucak Türkmenleri’nin acılarını bir nebze olsun azaltabilir miyim gayesi ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği yardım kampanyasına destek verdi.

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu Bayırbucak’ı Unutmadı
Ilıca Yeniyapan Ortaokulu Suriye’de var olma mücadelesi gösteren Türkmen kardeşlerine evlerinden getirdikleri gıdalarla, biriktirdikleri harçlıklarla “bizlerde yanınızdayız” dedi. Ayrıca Ilıca esnafını da dolaşarak onlarında bu kampanya içerisinde olmasını sağladı. 

Okul içerisinde oluşturulan yardım kolileri öğrencilerin evlerinden getirdikleri yardımlarla dolup taştı. Hazırlanan yardım kolileri ve toplanan bir miktar para Suriye’deki Türkmen Kardeşlerinin dertlerine derman, yaralarına bir merhem olması için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin oluşturduğu yardım noktalarına teslim edildi. Okul Müdürü İbrahim KARALAR; ‘İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in “Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim…” sözünü de hatırlatarak zulm içerisinde var olmak yolunda bir mücadele peşinde koşan Türkmen kardeşlerimizin yaşadıklarına toplumumuzca da bir farkındalık sağlayabildiysek ne mutlu bize’ diyerek düşüncelerini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER