google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Hafızlık Derneğinden Kur’an Kursuna Anlamlı Yardım

Kahramanmaraş’ta yeni kurulan Yatılı Hafızlık Kur’an Kursları Yaptırma Yaşatma Eğitim ve Kültür Derneği gerçekleştirdiği hayır hizmetlerine bir yenisi daha ekledi. Dernek Şerife-Yaşar Gölcu yatılı hafızlık Kız Kuran Kursunun tüm yatak ve dolaplarını yeniledi.

Hafızlık Derneğinden Kur’an Kursuna Anlamlı Yardım
Kahramanmaraş Yatılı Hafızlık Kur’an Kursları Yaptırma Yaşatma Eğitim Ve Kültür Derneği gerçekleştirdiği faaliyetlerle göz doldurmaya başladı. 

Merkezi Malik Ejder Camiinde bulunan dernek geçtiğimiz günlerde Akşemseddin Kuran Kursunun acil ihtiyacı olan elektrikli süpürgeyi teslim ederek ilk hayır hizmetine bismillah demişti. Kahramanmaraş Yatılı Hafızlık Kur’an Kursları yaptırma Yaşatma Eğitim Ve Kültür Derneği Başkanı Cafer Dağ, burada yatılı ve gündüz eğitim veren Kuran Kurslarının ihtiyaçlarını giderme gayreti içinde olacaklarını belirtmişti. Dernek Başkanı Cafer Dağ kolları hemen sıvayarak Onikişubat Müftülüğüne bağlı Şerife-Yaşar Gölcü Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursunun ranza şeklindeki yatakhaneleri baza ve dolap ile donattı. 80 adet tekli yatak ve dolapla yapılan hayır hizmetinin maliyetinin 35 bin Türk lirası olduğu belirtildi. 

Onikişubat Müftüsü Abdullah Demir, Dernek Başkanı Cafer Dağ, Başkan Yardımcısı aynı zamanda Senem Ayşe Mahalle Muhtarı İlyas Topaloğlu, Üyeler Mustafa Bağcı, Davut Dağ ve Süleyman Buyruk yatakhaneyi gezerek yapılan hizmeti yerinde inceledi. Dernek Başkanı Cafer Dağ yapılan yardımla ilgili konuşmasında, “ Dernek olarak ihtiyacını gidermeye çalıştığımız ikinci kursumuzdayız.  Bu Kur’ân kursumuzu ziyaretimizde kurs yetkililerinden ihtiyacı tespit ettik. En kısa sürede temin etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimize yeni yatak ve dolaplarını hayırlısıyla kullanmalarını diliyoruz. Önümüzdeki günlerde yatılı ve diğer Kur’an Kursları ziyaret ederek ihtiyaçları belirleyeceğiz. Hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz.”

Müftü Abdullah Demir burada yaptığı açıklamada dernek yönetimine ve hayır sahiplerine şükranlarını belirtti. Müftü Demir konuşmasında; “Bu gibi Hayri ve dini hizmetlerde çalışan dernek faaliyetleri var. Kahramanmaraş’ta büyük bir eksiklikti.Görevlilerimizin öncülüğünde olması bizleri sevindiriyor. Derneğimiz ilk faaliyetiyle bu kursumuzun ihtiyaçlarını giderdikleri için dernek yönetimine ve hayırsever vatandaşlara teşekkür ediyorum. Onikişubat İlçemiz sınırlarında 8 yatılı Kur’an kursumuz var, buradalar da toplam 585 yatılı öğrencimiz bulunuyor. El birliğiyle, gönül birliğiyle hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Şerife-Yaşar Gölcü Kız Kur’an Kursu Yöneticisi Gül Saygılı  “Hafızlar yaşatma derneğimiz bu güzel yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Şu an kursumuzda yaklaşık yatılı yüz öğrencimiz bulunmaktadır. Başta dernek yetkililerine ve hayırseverlerden Allah razı olsun.”

Daha sonra ise, Senem Ayşe Mahalle Muhtarı dernek yönetim kurulu üyesi İlyas Topaloğlu başta hayırseverler olmak üzere Kur’an kurslarına gösterdiği ilgiden dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğana teşekkür etti. Halen yaklaşık 100 yatılı öğrencisiyle hafızlık eğitimi veren Kursta 10 öğretici görev alıyor.

HABER-KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER