google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Elbistan Rekreasyon Alanı İçin Çalışmalar Başladı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Elbistan’a yapılacak olan rekreasyon alanı için çalışmalar başladı.

Elbistan Rekreasyon Alanı İçin Çalışmalar Başladı
Elbistan’da Ceyhan Nehri kıyısına yapılacak rekreasyon alanında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmalara başladı.

Elbistan’da Ceyhan Nehri kıyısında 90 dönüm alan üzerine kurulmaya başlanan Rekreasyon alanı için Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü bölgede bu alana giden tali yolları plastik dubalarla olası bir trafik kazasına meydan vermemek için trafiğe kapattı.

Pınarbaşı Mesire Alanı’ndan farklı olarak bu alanda daha çok sosyal aktivitelere önem verilen proje gereği peyzaj alanında bölgenin sosyo - ekonomik yapısı ve ihtiyaçları doğrultusunda bir peyzaj alanı oluşturacak.YEŞİL ALAN 42 BİN 500 METREKARE
Ceyhan Nehri kıyısına yapılacak rekreasyon alanında mimari tasarımlarda engelli vatandaşların da düşünüldüğü projede 42 bin 500 metrekare alan yeşil alan olarak ayrılıyor. Rekreasyon alanında bina yapısı olarak kafeterya, çayevi, tuvalet ve depo bulunuyor.

BİSİKLET YOLU DA OLACAK
Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı, Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü’nce yapılacak olan rekreasyon alanında ayrıca 6 adet çocuk oyun alanının bulunacağı rekreasyon alanında 1 kilometre 200 metre bisiklet yolu, mini futbol ve basketbol sahası, yetişkinler için egzersiz alanları, yürüyüş yoları, otoparklar, piknik alanları bulunacak.
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER