google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Ekinözü’nün Yeni Kaymakamı Fatih Sayar Oldu

İçişleri Bakanlığı “Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi” ile 300 Mülki İdare Amirinin görev yerlerinde değişiklik yapıldı. Kararname kapsamında Ekinözü Kaymakamlığına Ayfonkarahisar İli Evciler İlçesi Kaymakamı Fatih Sayar atandı.

Ekinözü’nün Yeni Kaymakamı Fatih Sayar Oldu
Yayınlanan Vali yardımcıları, Kaymakamlar ve Emniyet Müdürleri kararnamesi ile yaklaşık 3  yıldır Ekinözü Kaymakamlığı yapan Cüneyt Caner  Erzurum’un Horasan İlçesine atandı.  Ekinözü Kaymakamlığına ise Ayfonkarahisar İli  Evciler İlçesi Kaymakamı  Fatih Sayar getirildi. Halkın içinde halkla beraber olan ve kısa sürede vatandaşların sevgisini kazanan Kaymakam Cüneyt Caner’in Horasan ilçesine atanması Ekinözülüleri çok üzdü.

KAYMAKAM  FATİH SAYAR’IN BİYOGRAFİSİ
‘’1984 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lisans eğitimini 2003 yılında girdiği Süleyman Demirel Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı.

Lisans eğitiminin ardından iş hayatına başladı. Girmiş olduğu Kamu sınavlarında başarılı olarak Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcılığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Müfettiş Yardımcılığı yaptı.

2010 yılında yapılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Hakkari Kaymakam adayı olarak başladı. Kaymakam adaylığı boyunca Hakkari Valiliğinde il stajını, Trabzon-Akçaabat’ta Kaymakam refikliğini, Adıyaman’da teftiş stajını yaptı. İzmir-Kiraz, Ankara-Kalecik, Çankırı- Korgun ve Eldivan ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. Yabancı dil eğitimi için 1 yıllığına Amerika Maryland eyaleti Towson University’ de bulundu.  Afyonkarahisar İli Evciler Kaymakamlığı görevini yürütürken İçişleri Bakanlığı “Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi 20.08.2017 tarihinde Ekinözü İlçesine atandı.

Evli olan Kaymakam Fatih Sayar  iki kız çocuğu babasıdır.
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER