google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Dulkadiroğlu'ndan Kırsal Mahallelere Bahar Temizliği

Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi, köyden mahalleye dönen kırsal bölgelerde bahar temizliğine başladı.

Dulkadiroğlu'ndan Kırsal Mahallelere Bahar Temizliği
 Temizlik konusunda ilklerin öncüsü Dulkadiroğlu Belediyesi, kırsal mahallelerini bahar temizliği ile yaza hazırlıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan mobil temizlik ekibiyle mahalleleri baştan sona temizleyen Dulkadiroğlu Belediyesi, aynı işlemi tüm mahallere uygulamayı hedefliyor.


Konuyla ilgili değerlendirmeler yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay da temizlik konusunda ki hassasiyetlerini vurguladı.

Şehir merkezinde uyguladıkları yeraltı çöp konteynırı sisteminin Türkiye'ye örnek olduğunu hatırlatan Başkan Okay, kırsal mahallelerde başlattıkları çalışmaların da aynı öneme sahip olduğunu söyledi.Temizlik konusunda çok hassas olduklarını kaydeden Başkan Okay, "Tüm hizmetlerimizi 'Temiz ve Yaşanabilir Bir Dulkadiroğlu' sloganıyla büyük bir hassasiyetle yürütüyoruz. Bizim için temizlik en hassas olduğumuz konuların başında geliyor. Bu kapsamda bölgemizde farklı hizmetlere imza attık" diyerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Şehir merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerimizde de temizlik konusunda değişim ve dönüşüm başlattık. Bu kapsamda bahar dönemini en iyi şekilde değerlendirerek kırsal mahallerimizi temizlemeye başladık. Geçtiğimiz yıl yaptığımız sokaklarımız ve ana yollar başta olmak üzere kırsal mahallelerimizi karış karış temizliyoruz. Şehir merkezindeki vatandaşımıza ne hizmet sunuyorsak, kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza da aynı hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Ekiplerimiz bu güne kadar Dereli, Sarıkaya, Göllü, Ulutaş, Ayaklıcaoluk, Gaffarlı, Kozludere, Dereköy, Yusufhacılı ve Peynirdere mahallelerimizde çalışmalar yaptı. Bundan sonraki süreçte de diğer kırsal mahallerimizde temizlik faaliyetlerimizi sürdüreceğiz" diyerek sözlerine son verdi.


Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER