google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Çanakkale Zaferi Afşin’de Anlatıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçeler de düzenlediği 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programları kapsamında Afşin Belediyesi ile birlikte ‘’Çanakkale Geçilmez ve Çanakkale’nin Maraşlı Şehitleri’’ konferansı düzenlendi.

Çanakkale Zaferi Afşin’de Anlatıldı
Programa Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Nusret Karataş, Kahramanmaraş Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü çalışanları ve Afşin halkı katıldı.

Programın açılışı konuşmasını yapan Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Nusret Karataş,Türk Milletinin Anadolu’ya yerleşmesnini tesadüfi olmadığına işaret ederek:  ‘’ Türk Milleti İslam’ın daima sancaktarlığını yapmıştır. Anadolu’ya gelmesi İlahi Emirdir’’ dedi.Çanakkale Zaferi konulu kısa film gösterimi sonrası Afşinli Şehit Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Özden’in kızı Belinay Özden Bayrak şiirini okudu.

Afşin’e ilk kez geldiğini belirterek konuşmasına Başlayan Tarihçi Yazar Mehmet Işık: ‘’ Osmanlı’nın son döneminde eğitimde ki nemelazımcılığımız bize çok ağır yükler yükledi. Bizim çocuklarımız o dönemle birlikte Avrupa’ya okul okumaya gittiler. Bizler sahip çıkmazsak kimlerin sahip çıktığını 15 Temmuz da gördük’’ dedi.Program sonrası Afşin Belediyesi tarafından Tarihçi Yazar Mehmet Işık'ın kitapları konferansa katılan öğrencilere ve vatandaşlara hediye edildi.

Programın sonunda Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Nusret Karataş, Tarihçi Yazar Mehmet Işık’a bir buket çiçek takdim ederek, verdiği konferanstan dolayı teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER