google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Büyükşehir Belediyesinden Kitap Okuma Etkinliği

Kahramanmaraş Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi 52. Kütüphaneler Haftası münasebetiyle kitap okuma etkinliği düzenledi.

Büyükşehir Belediyesinden Kitap Okuma Etkinliği
Katiphan’da saat 12.30-13.00 arası gerçekleştirilen Kitap Okuma Etkinliği’ne Vali Yardımcısı Nurettin Dalan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kütüphaneler Şube Müdürü Serdar Yakar ile vatandaşlar katıldı.

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK İÇİN
Kitap okuma etkinliğine ilişkin bir açıklama yapan Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Nurettin Dalan 52. Kütüphane Haftası ile yapmış oldukları etkinliklerle kitap okumaya vurgu yaptıklarını, kütüphaneleri yeniden gündeme aldıklarını ve insanlara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak istediklerini söyledi. 32 KÜTÜPHANE 350 BİN KİTAP
İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı bakanlığın koordinasyonu ile tüm Türkiye'de insanların bir arada olduğu sessiz okuma saatinde olduklarını ve bu etkinliğin son yıllarda mütemadiyen gerçekleşmekte olduğunu söyledi. 

Kahramanmaraş'ın edebiyat ve şiirin başkenti olduğunu anımsatan İl Kültür ve Turizm Müdürü Küçükdağlı: "Kahramanmaraş'ta 15 Bakanlığın nezdinde 17 Büyükşehir Belediyesinin nezdinde 32 kütüphanemiz bulunmakta bu kütüphanelerde de sadece İl Halk kütüphanesinde 50 bin, Bakanlık kütüphanelerinde 200 bin, Büyükşehir Belediyesi kütüphaneleriyle birlikte kanaatim en az 350 bin üzerinde kitabın kaynak olarak kütüphanelerde yer aldığını ifade etmek istiyorum” diye konuştu. ŞAİRLER VE YAZARLAR ZİYARET EDİLDİ
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kütüphaneler Şube Müdürü Serdar Yakar ise yaptığı konuşmasında:

“Kahramanmaraş okuyan bir şehir, okuduğu kadar da aslında aynı zamanda yazan, üreten de bir şehir. Bu bağlamda şair ve yazarlarımız ziyaret edildi. Kahramanmaraş'ın bu farkındalığının Büyükşehir Belediyesine ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze bağlı kütüphanelerimizin sayısı da bu farkındalığı aslında belirtiyor. Kahramanmaraş’ta azımsanmayacak kadar özel kütüphaneler var. Birçok şair ve yazarımızın hatta yazmasa da okuyan özel kütüphanelerimiz var. Büyükşehir Belediyesi olarak farkındalık oluşturmak adına Kütüphaneler Arası Futbol Turnuvası düzenledik. Kütüphanelerimize gelen öğrenciler arasında kurulan takımlar futbol turnuvasına katılıyorlar. Yarın da final müsabakaları oynanacak ve kupa töreni yapılacak. Büyükşehir Belediyesi olarak insanlarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak adına gayret ediyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2016, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER