google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Bozdağ'dan 18 Mart Çanakkele Zaferinin 101. Yıldönümü Mesajı

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ “18 Mart Çanakkale Zaferinin 101. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü” Nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bozdağ'dan 18 Mart Çanakkele Zaferinin 101. Yıldönümü Mesajı
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Çanakkale Zaferi’ni birinci dünya savaşı, içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanı olduğunu belirterek “Milletimizin zamanının en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir.

Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir. Bu gün bizlere, Çanakkale’de, kahramanca savaşan, vatanımızı kanıyla, canıyla müdafaa eden şehitlerimizi ebediyen şükranla hatırlamak, şehitlerimizin aziz emaneti olan ülkemizi korumak, maddi ve manevi bütün değerlerimizi daha yükseğe taşımak için çalışmak ve üretmeye devam etmek yakışmaktadır. Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER