google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Başkan Bozdağ; Kadınlar Toplumun Taşı

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bozdağ mesajında, kadınların toplumdaki önemine dikkat çekerek, kadınların bu önemli gününü kutladı.

Başkan Bozdağ; Kadınlar Toplumun Taşı
Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, sağlıklı bir ailenin ve sağlıklı bir toplumun oluşabilmesi için kadının toplumda apayrı bir yeri ve önemi olduğuna vurgu yaptı. Bozdağ , "Bir toplum kadınına ne kadar çok değer verirse, o toplum o kadar sağlıklı olur. Kadın, hem annedir hem eğitimcidir hem de şefkatin adıdır. 

Toplumların temel taşı aile, ailenin temel taşlarından biri ise kadınlarımızdır. Unutulmamalıdır ki; Her zaman varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Ayrıca Kadınlarımız her daim zarafetleri, fedakârlıkları, nezaketleri ve letafetleriyle toplumumuzun denge unsuru olmuşlardır.

Toplumun temeli aile, ailenin temeli kadındır. Ülkemizde kadınlar eğitim, ekonomi, siyaset ve toplumsal hayatın her alanında aktif rol almaktadır. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün, kadın haklarının kazanılması, sorunlarının çözülmesi, eğitim ve istihdam gibi konularda kadınların erkeklerle imkânlardan eşit ölçüde faydalanarak toplumda söz sahibi olması açısından önem taşıdığını belirterek 8 mart Kadınlar günü nedeni ile son günlerde Gelen şehit haberleri üzerine herhangi gibi bir etkinlik yapmayacağız bu yıl bu nedenle İlçemizde ve Ülkemizde dünyanın her köşesinde elli öpülesi kadınlarımızın günlerini kutluyorum dedi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER