google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Baro Başkanı Gül Mazbatasını Aldı

Kahramanmaraş Baro’su Yeni Başkanı Av. Burak Gül, mazbatasını aldı.

Baro Başkanı Gül Mazbatasını Aldı

Geçtiğimiz Pazar Günü yapılan Kahramanmaraş Baro seçimlerinde Başkanlığa seçilen Kahramanmaraş Av. Burak Gül, bu gün düzenlenen törenle Onikişubat İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Gülşah Binici’den mazbatasını aldı.

Kahramanmaraş Adliyesi Konferans Salonunda düzenlenen törene Başkan Gül’ün meslektaşları katıldı.

Onikişubat İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Gülşah Binici’den mazbatasını aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Gül, yönetimiyle birlikte haktan, hukuktan, adaletten ayrılmayacaklarını, mesleğin etik kurallarına uygun davranacaklarına ant içti.

Gül, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “14 Ekim 2018 tarihinde yapılan Kahramanmaraş Barosu başkanlığı Olağan Genel Kurulu seçimi kesin sonuç mazbatasının teslim töreninde sizlerle beraber olmaktan çok mutluyum.

Uzun bir seçim dönemi yaşadık, seçim çalışmalarımızı yoğunlukla yürüttük. İki aday meslektaş olarak sizlere ulaşmaya gayret ettik. Bizler hukukun üstünlüğüne inananlar olarak seçim çalışmaları sırasında da yine mesleğimizin ilke ve etik kurallarına uygun olarak çalışma stratejisi yürüttük.

14 Ekim 2018 günü yapılan seçimlerde meslektaşlarımızın tercihleriyle de şahsım ve yönetim kurulu, disiplin kurulu, denetleme kurulu ve Türkiye Baroları Birliği delegelerimiz seçildiler. Burada da Onikişubat İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Gülşah Binici’den mazbatamızı aldık.

Bizler her zaman haktan, hukuktan, adaletten yana görev yapmayı tüm meslektaşlarım, tüm seçilen üye arkadaşlarım adına diliyorum. Burada bir kez daha tüm meslektaşlarımızın ve şahsımın mesleğe başlarken ettiği bir de sizin huzurunuzda etmek istiyorum. Görevleriniz sırasında şahsım, yönetim kurulu, disiplin kurulu, denetleme kurulu ve diğer birlik delegelerimizin hukuka, ahlaka, mesleğin etik kurallarına uygun davranacağımıza namusumuz ve vicdanımız üzerine bir kez daha ant içiyoruz.”

Daha sonra hep birlikte çektirilen hatıra fotoğrafının ardından, Başkan Gül tebrikleri kabul etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466