google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Azerbaycanlı Vekil Mirzezade Rektör Deveci’yi Ziyaret Etti

Azerbaycan Parlamentosu Milletvekili Doç. Dr. Aydın Mirzezade Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’yi ziyaret etti.

Azerbaycanlı Vekil Mirzezade Rektör Deveci’yi Ziyaret Etti
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş-Azerbaycan Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 26 Şubat Hocalı Soykırımı münasebetiyle düzenlenen “Hocalı Katliamı ve Yüzyılın Yalanı Ermeni Soykırımı” konulu panele konuşmacı olarak katılmak üzere Kahramanmaraş’ta bulunan Azerbaycan Parlamentosu Milletvekili Doç. Dr. Aydın Mirzezade KSÜ Rektörü Deveci’yi ziyaret ederek bir süre görüştü.

Rektörlük Makamında gerçekleştirilen ziyarette Kahramanmaraş’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Azerbaycan Milletvekili Mirzezade KSÜ Rektörü Deveci’ye Azerbaycan ile ilgili olarak yürüttüğü çalışmalar için teşekkür etti. Milletvekili Mirzezade, iki ülke arasındaki var olan dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlenmesinde Rektör Deveci’nin çabalarının çok büyük bir katkısının olduğunu belirtti.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Deveci ise iki devlet bir millet olan Azerbaycan ve Türkiye’nin mutlulukta, hüzünde, acıda ve kederde ortak olduğunu belirterek, Azerbaycan’la, diğer dost ve kardeş ülkelerle eğitim alanında ilişkileri güçlendirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Ziyarette Azerbaycan Milletvekili Doç. Dr. Aydın Mirzezade’ye Türkçe Konuşan Ülkeler İş Birliği Konseyi (Türk Konseyi) Proje Direktörü Ali Çiviler de eşlik etti. Rektör Deveci ziyaretin anısına konuklarına, Kahramanmaraş Milli Mücadelesi meşalesini ateşleyen Sütçü İmam Hadisesinin resmedildiği tablo hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER