google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

ASKF Başkanı Önal ve Üyelerinden Başkan Okumuş'a Teşekkür Ziyareti

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ergün Önal, İl Hakem Komitesi Başkanı Veli Ünlü, Futbol Federasyonu İl Temsilcisi Ali Kazancı, Futbol Tertip Komitesi Üyeleri ve Hakem Komitesi Üyeleri ile birlikte Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'a Yeni Belediye Hizmet Binası ve aynı zamanda amatör spora desteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular.

ASKF Başkanı Önal ve Üyelerinden Başkan Okumuş'a Teşekkür Ziyareti
Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş konuşmasında; "Türkoğlu Belediyemize hoş geldiniz. Sizleri burada görmek, sporla ilgili fikir alışverişinde bulunmak bizleri memnun etti. Tabi Belediye Başkanlığında üçüncü dönemimiz. Futbol,voleybol, güreş ve sporun diğer branşlarına desteğimizi her zaman yaptık. Bu yıl süper amatör 1.lig de takımız var. 'ONLARI KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN SPORLA BERTARAF EDEBILIRIZ'
 İlk önce kendi takımımıza sonrada diğer takımlarımıza başarılar diliyorum, diliyorum diyerek konuşan Başkan Okumuş; Teknik belediyeciliğin yanı sıra spora da önem veren bir Belediye Başkanı olmak istiyoruz. Çünkü gençlerimizi, çocuklarımızı eğitim ve spor ile geliştirebiliriz. Ancak kötü alışkanlıklardan spor ile bertaraf edebiliriz. Bizim amacımız geldiğimiz günden beri futbol alt yapısını oluşturabilmekti. Fifa kriterlerinde bir futbol sahasına kavuştuk. Geçenlerde Kılılı Mahallemizde doğal çimli futbol sahamızı bitirdik. Daha önce Beyoğlu Mahallemizde büyük bir futbol sahamız vardı. Bahara doğru da Şekeroba Mahallemizi büyük bir sahaya kavuşturacağız. Böylece Türkoğlu'nda dört tane büyük spor sahamız olacaktır. Tabi yaz spor okulları olsun, diğer aktiviteler olsun, mahalleler arası ve resmi  kurumlar arası turnuvalar olsun, her alanda bizim futbolculara,sporculara desteğimiz var. Sadece Türkoğlu için değil, Kahramanmaraş'ımızın  bütün ilçeleri için sıkıntılı olan spor kulüpleri için  de  her türlü desteği vermeye hazırım. Ben bu vesile ile belediyemizi ziyaret ettiğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum."diye konuştu.Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ergün Önal konuşmasında; "Geçen haftalarda Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş'un Amatör spor kulüplerine yaptığı jest, gerçekten Kahramanmaraş Spor kamuoyunda ve amatör spor kulüplerinde çok memnuniyetle karşılandı. O günden beri Osman Okumuş'tan bahsediliyor.Gerçekten Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş'un daha önceden de spor a desteğini biliyoruz. Kahramanmaraş'taki takımlarımız Başkan Okumuş'u her zaman anıyor. Bu tutum ve davranışlarınız, bu ilçedeki özellikle spor sahaları ile ilgili çalışmalarınızı biz gözlemliyoruz, amatör olarak bunlardan haz alıyoruz. Bu tür davranışınızdan ve tecrübelerinizden yararlanarak Türkoğlu Belediye Sporu Bal Lig'inde görmek istiyoruz."Hakem Komitesi Başkanı Veli Ünlü konuşmasında; Ziyaretimizin amacı Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş'un spor a katkısıdır.Daha önceden de Beyoğlu Belediye Başkanı iken de aynı destekleri sürdürmekteydi. Bizler inanıyoruz ki burada daha başarılı olacağına. Türkoğlu'nun daha iyi bir ilçe olacağına, Kahramanmaraş'ın bir mahallesi gibi olacağına inanıyoruz. Bu konuda çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Bir spor adamı olarak gerçekten yaptığı, bir amatör spor kulübüne küçük de olsa, bizce çok büyük bir hizmet, yani bugün bir imkansızlığı imkanlı hale dönüştürmek bu kadar iyi olamaz.

Bizim dileğimiz amatördeki  bütün kulüplerimizin başarılı olması, Türkoğlu Sporumuzda inşallah Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş'un sayesinde Bal Liginde görürüz, mutlaka bununla gurur duyar, mutlu oluruz, diyerek konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER