google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

30. Su Kuyusu Uganda'da Açıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde mazlum coğrafyalarda açılan 30. Su Kuyusu Afrika’nın Uganda ülkesinde törenlerle ve dualarla hizmete açıldı.

30. Su Kuyusu Uganda'da Açıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Merhamet ve Nezaket Okulları Projesi kapsamında  Saçaklızade Vakfı Eğitim Kurumlarından Beyza Eğitim Kurumları öğrencileri tarafından organize edilen Beyza Okulları Su Kuyusu Afrikanın Uganda ülkesinde Uganda vatandaşlarının hizmetine açıldı.

Öğrencilerin destekleriyle daha önce Somali, Arakan ve Tanzanya'da Su Kuyularının açılmasına vesilen olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin Merhamet ve Nezaket Okulları projesine

"Afrikaya bir su kuyusu da bizden" sloganıyla destek veren Saçaklızade Vakfına bağlı Özel Beyza Eğitim Kurumlarının idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velilerinin Okul aile birliğinin katkılarıyla Afrikanın Uganda ülkesinde açılan su kuyusu açılış törenine katılan insanların su sevinçleri görülmeye değerdi.

Uganda dini hizmetler alanında ileri gelen erkanın da katıldığı su kuyusu açılışı, Dualarla, tekbirlerle  kurdale kesilerek gerçekleşti.

Tören alanının Türk bayrakları ile süslendiği açılışa özellikle çocuklardan coşkulu büyük bir kalabalık katıldığı görüldü.

Köylerinde açılan Su kuyusu ile suya kavuşan Ugandalı kardeşlerimiz, Türkiye halkına teşekkür ederek dualar ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466