google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Hayalini Kurduğu Çiftliğe Kavuştu

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), uygulamakta olduğu kırsal kalkınma programı kapsamında Anadolu’nun dört bir yanındaki girişimcilere sağladığı desteklerle hayallerin gerçekleşmesine vesile oluyor. Bu girişimcilerden yalnızca bir tanesi olan Kahramanmaraşlı Ali Yıldırım’ın 98 baş kapasiteli büyükbaş besi çiftliğinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Hayalini Kurduğu Çiftliğe Kavuştu

Yıllardır hayvancılık yapan ve bu faaliyetlerini daha nitelikli bir tesiste sürdürmek istediği için TKDK’ya başvuran başarılı girişimci Ali Yıldırım, destek almaya hak kazanmasının üzerinden 1 yıl geçtikten sonra hayalini kurduğu çiftliğin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadı. Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Göllü Mahallesi’nde yer alan tesisin açılışına, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörü Ahmet Cemil Ceyhan, Adalet ve Kalkınma Partisi Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, Dulkadiroğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şeref Yurdagül ve Ziraat Bankası Kahramanmaraş Şubesi Müdürü Cuma Tekinşen’in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Yemek ikramının ardından Kur’anı Kerim tilavetiyle devam eden programda selamlama konuşması yapan İl Koordinatörü Ahmet Cemil Ceyhan, “TKDK olarak 2009 yılında teşkilatlanma çalışmalarına başladık, 2011 yılında ise Avrupa Birliği tarafından akredite edildikten sonra ilk projelerimizi almaya başladık. İlk çağrı döneminde Kahramanmaraş’ta sadece 2 adet proje gelmişti. Geçen yıllarla birlikte hemşehrilerimizin gösterdiği teveccühün bir sonucu olarak bugün her çağrı döneminde yüzlerle ifade edilen sayıda proje almaktayız.” dedi. Her insanın bir hayat hikayesi olduğu gibi her yatırımın da bir hikayesi olduğunu söyleyen İl Koordinatörü Ceyhan, Ali Bey’in önceden beri hayvancılıkla uğraşan biri olduğunu ve 2 yıl önce Kuruma gerçekleştirdiği ilk ziyarette bugünlere dair ışığı gördüklerini ifade etti. Kıymetli yatırımcıyı tebrik eden ve destek veren tüm kuruluşlara teşekkürlerini sunan Ceyhan, Kurum olarak şehrimizde böyle güzel 25 tane daha çiftliği destekleme kararı aldıklarını ve önümüzdeki iki hafta içerisinde bu yatırımların sözleşmelerinin imzalanacağını söyledi. En kısa sürede bu tesislerinde açılışını yapmanın nasip olması temennisinde bulunan İl Koordinatörü Ceyhan, davete icabet eden tüm konuklara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Protokol mensuplarının kestiği kurdele ile açılışı gerçekleştirilen çiftliğin yatırım bedelinin 1 Milyon Lira olduğu ve başarılı yatırımcıya % 65 oranında hibe desteği verildiği kaydedilirken program katılımcıların tesisi gezmesi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466