google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Afşin'de Engelleri Kaldırıyoruz Projesi

Afşin Belediyesi Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi ile Afşin Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde Engelleri Kaldırıyoruz Projesi kapsamında engelli kursiyerler tarafından hazırlanan "Özel Çocuklarımızdan, Özel Yetenekler" sergisinin açılışı yapıldı.

Afşin'de Engelleri Kaldırıyoruz Projesi

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, burada yaptığı konuşmada, engelli bireylerin hayatın içerisine katılması kapsamında bu tür projelerin önemine dikkat çekti.

Özel bireylerin bu tür projelerle sosyalleşip halkın içerisine girdiğini ifade eden Güvenç, "Bu özel kardeşlerimiz bu sanat eserlerini ortaya çıkarmışlar ve sergiyi açmışlar, emeklerine sağlık. Bu projelere destek olan, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal ise, Afşin Belediyesi Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezinin faaliyetlerini bildiğini ve engelli bireylere yönelik çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi Müdürü Sevgi Şahan da, Afşin Belediyesi Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından kursiyerlerin 1 yıl boyunca hazırladığı ebru ve ahşap sanatı çalışmaları sergilendi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466