Kahramanmaraş'ta sosyal ve kültürel belediyeciliğe önem veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, aynı hassasiyeti çevre konusunda da gösterdi. Kapıçam bölgesinde 25 dönüm alan üzerine 'Dulkadiroğlu Belediyesi Hatıra Ormanı' oluşturan Başkan Okay, ağaç dikimi etkinliklerine katılarak bu ilgisini bir kez daha ortaya koydu. 

''Ormansız Yurt Vatan değildir'' sloganıyla 8 Mart Dünya Kadınlar günü ve Şehitleri Anma günü etkinliği çerçevesinde Ak Parti İl Kadın Kolları'nın düzenlediği ağaç dikim programına katılan Başkan Okay, burada doğa sevgisini bir kez daha dile getirdi.Dünyanın akciğeri olan ormanların korunması konusunda büyük hassasiyet gösterdiklerini kaydeden Başkan Okay, yeni ormanların filizlenmesi için atılan tüm adımları desteklediklerini kaydetti.

Ak Parti İl Kadın Kolları'nın bu anlamlı etkinliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Okay, programda emeği bulunan herkese teşekkür etti.Başkan Okay, konuyla ilgili düşüncelerini şu şekilde paylaştı; "Peygamber Efendimiz (S.A.V.) 'Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz' diye buyuruyor. Her konuda örnek aldığımız bizler, Peygamber Efendimizin bu sözünü yerine getirmek amacıyla bir çok etkinliğe imza attık. Daha önce Dulkadiroğlu Belediyemizin adına bir hatıra ormanı oluşturduk. İlçemize kazandırdığımız ve planladığımız tüm projelerimizde yeşil alanların korunması ve güçlendirilmesi için çalışmalar yapmaktayız. Ayrıca ağaç dikimi konusunda gerçekleştirilen programlara da katılmaya özen gösteriyorum. Bu güzel etkinliği organize eden Ak Parti İl Kadın Kolları'na ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Böyle güzel etkinliklerde yeniden bir araya gelerek bu güzel fidanları toprakla buluşturmayı temenni ediyorum."

Editör: Haber Merkezi