google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KSÜ Fuaye Alanına Resim Sergisi Açılacak

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde ilk kez bir sergi düzenlenecek.

KSÜ  Fuaye Alanına Resim Sergisi Açılacak

KSÜ Rektörlüğü ile KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin birlikte düzenlediği ve bu yıl 11. si yapılan ‘Türkiye Üniversitelerarası Resim Yarışması’nda dereceye giren 10 eser ile sergilemeye değer görülen 55 eser KSÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Fuaye alanında (Hasta yakınlarının dinlenme alanı) sergilenecek.

 Ülkemizdeki 25 Üniversiteden toplam 161 eserin katıldığı ‘Türkiye 11. Üniversiteler arası Resim Yarışması’nda seçici kurul tarafından 96 eser yarışma dışı bırakılırken 5 esere başarı ödülü, 5 esere mansiyon ödülü verilmiş, 55 eser ise sergilenmeye değer görülerek, bu 65 eserin 28 Mayıs 2014 Çarşamba günü saat 16.00’da Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi salonunda sergileneceği bildirilmişti. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Tutuş konu ile alakalı bir açıklama yaparak sergi’nin aynı gün ve saate yapılacağını ancak sergilenecek alanın değiştiğini dile getirerek: “ Emek verilerek yapılan bu biri birinden değerli eserlerin herkes tarafından görülmesi, hasta yakınlarının ve ayakta tedavi gören hastaların vakit geçirirken sıkıntılarından bir nebze olsun sıyrılabilmesi ve belki de beğendiği resimleri satın alması için farklı bir konsept düşündük ve bu düşüncemizi hastane yönetimine açtık, sağ olsunlar başta hastane Başhekimimiz Sayın Prof.Dr. Cengiz Dilber ve yönetiminden tam destek gelince, biz de sergimizi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Fuaye alanında yapmaya karar verdik. İnşallah 28 Mayıs 2014 Çarşamba günü saat: 16.00’da Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Fuaye alanında yapacağımız sergimize tüm sanatsever halkımızı ve KSÜ ailesini bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER