Başkan Okumuş ve Kaymakam Kartal’dan Yeşilyöre’ye Okul

Türkoğlu ilçesi, Yeşilyöre Mahallesindeki Fakılar ilkokulu öğrencileri tarafından sanatsal etkinliklerin geliştirilmesi ve sanata bakış açısının değişimini geliştirmek için resim sergisi düzenlendi.

Başkan Okumuş ve Kaymakam Kartal’dan Yeşilyöre’ye Okul
 Düzenlenen sergide öğrenciler sergiledikleri el işleri ile, ilçe kaymakamı ve belediye başkanını hayran bıraktılar.

ilçe Kaymakamı Serdar Kartal ve Belediye Başkanı Osman Okumuş  Yeşilyöre Mahallesindeki Fakılar ilkokuluna ek olarak 4 derslik bir okul daha yaptırma sözü verdiler.

Programa; ilçe Kaymakamı Serdar Kartal, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Bozdoğan, Daire Amirleri ile öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Serginin açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra protokol üyeleri, öğrencilerin el becerileri ve hayal dünyalarının gelişimine katkısı olan çalışmaları tek tek inceledi.

Öğrencilerden Güllü İmalı’nın yapmış olduğu aydınlatma çalışması hakkında şu bilgileri verdi; “Doğru aydınlatma insanların arabaları görmesini sağlıyor, yanlış aydınlatma ise gökyüzünde yıldızları görmemizi engelliyor, hem de arabaları görmemizi engelliyor, aşağısı karanlık oluyor, yukarda da göçmen kuşlar yollarını kaybediyor. Kaymakamımız Serdar Kartal’a ve Belediye Başkanımız Osman Okumuş’a okulumuza yaptıkları katlılardan dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kaymakam Serdar Kartal, “Öğrencilerimizin kendileri tasarlayarak yapmış oldukları eserleri görüyoruz, çocuklarımıza imkan verildiği takdirde çok güzel eserler ortaya çıkarabilirler. Yeteneklerinden dolayı öğrencileri kutlayarak, Bu serginin açılmasında emeği geçen öğrencilere ve destek olan öğretmen arkadaşlara teşekkür ederim" dedi.

Başkan Okumuş konuşmasında; “Yeşilyöre Mahallemiz Fakılar ilkokulunda öğrencilerin el becerilerinin sergilendiği ve hanımefendilerin hazırladığı kermes açılışındayız. Gerçekten bu mahallemizdeki velilerimiz eğitime gönül vermiş, eğitimi seven velilerimizdir. Okulda çok kötü durumda olduğu için sayın kaymamamızla birlikte bugünün anısına buraya dört derslikli bir ilköğretim yapmayı da söz verdik. Bu mahalleye hayırlı uğurlu olsun. Öğrencilerimize de ömür boyu başarılar dilerim” diyerek konuştu.Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER