banner998

Adaylar Tercihlerinizi Şansa Bırakmayın

Özel Birey Eğitim Kurumları Rehberlik Servisi Üniversiteler tercihleri sürecinde vermiş olduğu Doğru Tercih semineriyle adaylara destek olmaya devam ediyor.

Adaylar Tercihlerinizi Şansa Bırakmayın

Özel Birey Eğitim Kurumları Rehberlik Servisi tarafından 2018 YKS sınav sonucuna göre tercih yapacak öğrencilere yönelik “Doğru Tercih Nasıl Yapılır” konulu bir seminer düzenlendi. Kurum konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde, Birey Kurs Merkezi Rehberlik(PDR) Uzmanı Davut Bayazıt adaylara doğru tercih konusunda uyarılarda bulundu.

Rehberlik(PDR) Uzmanı Davut Bayazıt, kurum olarak ilimizde tercih yapacak tüm adaylara ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti vereceklerini, bu süreçte herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına adayları tercih konusunda bilinçlendirmek amacıyla böyle bir organizasyon yaptıklarını dile getirerek, adayların kulaktan dolma bilgilerle değil de 2018 ÖSYM Yerleştirme Kılavuzunu esas almaları gerektiğini ve mutlaka bir Rehberlik Uzmanından yardım almalarını bu tatlı süreçte aile içerisinde çıkabilecek küçük çaplı gerginliklere de meydan verilmemesi gerektiğini söyledi.

Geniş Yelpazede Ortalama Bir Tercih Yapın

Bayazıt, Tercih sürecinde adayların dikkatli olmaları gerektiğini, tercihler oluşturulurken bir önceki yılın başarı sıralamalarının esas alınması gerektiğini, adayların kendi başarı sırasından duruma göre on beş - yirmi bin önden başlayıp, otuz – kırk bin yukarısına kadar yazarak, geniş yelpazede ortalama bir tercih listesi oluşturmalarını, böylece de puanların düşme ve yükselmelerine karşın tedbir alınacağını, bununda adayın açıkta kalma olasılığını azaltacağını vurguladı.

Rehberlik(PDR) Uzmanı Bayazıt, 07-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında yerleştirme işlemleri için tercihlerin kabul edileceğini, sonuçların ise 31 Ağustos 2018 tarihi gibi açıklanacağını, Üniversiteye E-kayıt tarihinin 3-5 Eylül tarihinde başlayacağını, kesin kayıtların ise 3-7 Eylül tarihleri arasında yapılacağını dile getirdi.

Özel Birey Eğitim Kurumları Rehberlik(PDR) Uzmanı Davut Bayazıt, bu süreçte öğrenci ve velilerin daima yanlarında olduklarını belirterek, tüm adaylara kurumlarında ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti verdiklerini belirterek, adaylara tercihlerini şansa bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER