Hayatla yarışılmaz' mottosuyla kutlanan etkinliklerde, trafikte can kayıplarını ve kazaları önlemeye yönelik farkındalık oluşturuldu.

Kahramanmaraş'ta Mahalle Muhtarlarıyla Güvenlik Toplantısı Kahramanmaraş'ta Mahalle Muhtarlarıyla Güvenlik Toplantısı

Fdbc8Fdc 8069 46E2 Bce8 4261Bb69A94F
Piazza Alışveriş Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlik alanında, çocuklar ve gençler trafik güvenliği hakkında bilgilendirildi ve trafik kurallarının önemi vurgulandı. 
Etkinliğe, Piazza Genel Müdürü Hakan Kaan Avcı ev sahipliği yaptı. 
Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Trafik Haftası münasebetiyle İl Jandarma Komutanlığı ile birlikte AVM'de bir trafik standı açtık.
Dc58909C 2655 4C3A A67A E159Abd4B944

Amacımız, vatandaşlarımızın ve sürücülerimizin trafik kurallarına dikkatini çekmek" dedi. 
İl Emniyet Müdürü, hız, emniyet kemeri ve kırmızı ışık ihlalinin trafik kazalarında önemli rol oynadığını vurgulayarak, sürücülerin bu kurallara uyması gerektiğini belirtti. 
Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan ise kırsal bölgede özellikle traktörlerin kasalarının reflektörlerinin tam olması konusuna dikkat çekti. 
İnan, "Hayatla yarışılmaz. Eğer sevdiklerimize sağ salim ulaşmak istiyorsak, bu kurallara öncelikle yol kullanıcılarının uyması gerekmektedir" şeklinde konuştu. 
Bec80701 67Ba 4F36 8Cd1 B4C886B2378F
Etkinlikte çocuklar ve gençler, trafik kuralları hakkında bilgilendirilirken, trafik işaretleri ve araçların işlevleri hakkında oyunlar oynandı. 
Ayrıca motosiklet sürücülerine kask takmanın önemi ve doğru kask kullanımı hakkında da bilgi verildi.

Editör: Melek Özgür