Yeniden Toplum Yararına Proje Kapsamında Çalışma Yasağı

Ali Güner, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 9 ay boyunca faydalanan vatandaşların artık tekrar bu programa dahil edilmeyeceğini belirtti.

İş Arayanların Tercihi: Toplum Yararına Projeler

İşkur Kahramanmaraş II Müdürü Ali Güner, iş arayanların fabrikalarda çalışmak yerine Toplum Yararına Projeler'e başvurduklarını ifade etti. İnternet üzerinden veya kurumlarına bizzat başvuranların sayısının arttığını söyleyen Güner, işverenlerin eleman ihtiyacını karşılayamadığını dile getirdi.

Konteyner Kentlerinde İş İlanları

Güner, işverenlerin eleman bulma sorununu çözmek için konteyner kentlerinde ilanlar verildiğini ve kurumsal firmaların bu platformlarda iş fırsatlarını duyurduğunu aktardı. Ancak bu çağrılara rağmen beklenen ilgiyi göremediklerini belirtti.

Başkan Görgel Şehit Mehmet Ali Horoz'a Taziye Mesajı Yayımladı! Başkan Görgel Şehit Mehmet Ali Horoz'a Taziye Mesajı Yayımladı!

Toplum Yararına Projelerin Süresi Uzatılmayacak

Güner, artık Toplum Yararına Projeler'in süresinin uzatılmayacağını ve daha önce bu projelerden faydalanan vatandaşların tekrar bu kapsamda işe alınmayacağını ifade etti. Bu durumun, talep olması halinde dahi geçerli olacağını vurguladı.

Editör: Melek Özgür