google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kahramanmaraşlı Abdülbaki Altun Türkiye’yi Temsil Edecek

Türk Taekwondo’suna sayısız başarı kazandıran Milli Takım Antrenörü Siyah Kuşak 5.Dan Kerim Delle’nin öğrencileri de, hocalarının izinden gidiyor. 03-07 Şubat tarihinde İstanbul’da yapılacak olan 7. Turkish Open uluslararası şampiyonaya Türkiye’yi temsil etmesi için Delle’nin öğrencisi Kahramanmaraşlı Abdülbaki Altun ay yıldız formayı giyecektir.

Kahramanmaraşlı Abdülbaki Altun Türkiye’yi Temsil Edecek

Geçmişi sayısız başarılar ile dolu ve Taekwondo sporuna ömrünü adayan Milli Takım Antrenörü Siyah Kuşak 5 Dan Kerim Delle, yeni başarı hikayelerine imza atarak göğsümüzü kabartamaya devam ediyor. 03-07 Şubat tarihinde İstanbul’da yapılacak olan  7. Turkish Open uluslararası şampiyonaya Türkiye’yi temsil etmesi için Delle’nin öğrencisi  Kahramanmaraşlı sporcu Abdülbaki Altun ay yıldız formayı giyecektir.

Konu hakkında bir açıklama yapan Milli Takım Antrenörü Siyah Kuşak 5.Dan Kerim Delle;  ‘‘Öncelikle her sene olduğu gibi milli takıma ülkemizi temsile sporcu vermenin gururunu yaşıyoruz.  Geçmiş yıllardan bu yana birçok Delle spor kulübü olarak sporcumuz ülkemizi temsil etti ve etmeye de devam edecektir. Bizim amacımız yarınlarımız olan çocuklarımızı topluma yararlı birer fert olması ve sağlıklı gelecek yetiştirmektir. Spor yapan çocuklarımız daha sağlıklı daha zevki olması göz önündedir. Devletimiz spor yapan çocuklara orta öğretim puanına ek puan vermektedir. Yani şu demek ki spor yapan çocuk derslerinden geri kalmıyor. Aksine daha başarılı oluyor. Ödül olarak O.Ö ek puanla spor yapan yarınlarımız olan çocuklarımızı devletimiz ödüllendiriyor. Milli sporculara dönüşümsüz burs, üniversite okuma şansı ve atama veriyor. Çocuklarımız yarınlarımız herkesi spora davet ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER