google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi Neden Olur?

Uyurken birden boşluğa düşme hissini hepimiz yaşıyoruz ama neden olduğunu bilmiyoruz.

Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi Neden Olur?
 Uyurken birden boşluğa düşme hissinin neden olduğu araştırıldı.

Çoğunlukla uykuya dalmadan hemen önce bu şekilde bir hisse kapılmak, çoğu insanın başına gelen bir durum. Yorucu bir günün sonunda gelen uyku esnasında kaslarımızın ani kısa kasılmalar geçirmesi, boşluğa düşme hissine neden oluyor.

Çok büyük bir ihtimalle vücudumuzun uykuya fizyolojik olarak hazırlanışı esnasında meydana gelen belirli elektriksel ve hormonal değişimlerin bir sonucu olan bu hissin tam olarak açıklaması ise belirlenebilmiş değil. Kısa ve genel olarak, bu hissin, kaslarımızın ani ve kısa kasılmaları sonucunda ortaya çıktığını da söylenebilir

Elleriniz ve uyku şekliniz neler anlatıyor Uyurken hepimizin favori yatış pozisyonları vardır. Peki, hangisinin neye iyi geldiğini veya ne derece zararlı olduğunu biliyor musunuz? Ortalamayı 8 saat alırsak bir insan ömrünün 3'te 1'ini uyumakla geçiriyor. Bu sebeple uyku gerçekten de çok önemli bir durum. Ortalama ne kadar uyumalıyız?

Bunun tam olarak bir cevabı olmasa da, uyurken alacağınız pozisyonun horlamada, cilt buruşmasında veya asit ve reflü azalmasında etkili olduğunu söyleyebiliriz. İnfografikte hangi uyku pozisyonunu seçmeniz gerektiğine dair ipuçları bulabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2016, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER