Sinek Mücadelesi Başladı

Kahramanmaraş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü sivrisinek ve karasinek ile daha etkin mücadele kapsamında durgun su yataklarında larva mücadelesine başladı.

Sinek Mücadelesi Başladı
 Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü İlaçlama ekibi yaklaşan bahar mevsimi öncesi şehrimizde; toplum sağlığını tehdit eden sinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama çalışmalarını üreme bölgelerinde başlatarak, larva mücadelesi ile sivrisinek üreme alanlarının kontrol altına alınması ve baskı altında tutulması amaçlanmaktadır. Sinek ve sivrisinek ile mücadelenin en önemli aşamasının üreme döneminin önüne geçmektir.

Sivrisinek ve karasineğin üreme ortamı fazla olan bölgelerde; durgun su alanları, kanallar, inşaat alanları, sazlık alanlar, geçici su birikintileri, kanalizasyonlar, rögarlar gibi alanlarda ilaçlama çalışmalarına başlandı.

Merkeze bağlı tespit edilen 20 mahalle ve bölgede yapılan larva mücadelesi aylık periyotlarla devam edecek.

Bahar mevsimi içerisinde yapılan larva mücadelesi ile Kahramanmaraş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün amacı vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükselterek, yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmelerini sağlamaktır.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2013, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER