banner1177

Özel Sular Vatan Hastanesinden Örnek Davranış

Özel Sular Vatan Hastanesi çalışanları, kan bağışı farkındalığını artırmak ve kan bulmakta güçlük çeken hastalara yardımcı olabilmek için kan bağışında bulundu.

Özel Sular Vatan Hastanesinden Örnek Davranış
Hastane Başhekimi dr. Y. Kemal Yüzbaşıoğlu, hastane bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, toplumda kan bağışında bulunmanın önemine dikkat çekmek için Kızılay Kan Merkezi ile birlikte böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.
 
Her sağlıklı bireyin kan vermesi gerektiğini kaydeden Yüzbaşıoğlu şunları söyledi: “Ülkemizin bulunduğu durumları göz önünde bulundurduğumuzda hastane olarak üzerimize düşen görevde bizimde katkımız olsun diye kan bağışı yaptık. Kan ihtiyacının yoğun olduğu bu dönemde bizde hastalarımıza şifa olmak istedik. 1 ünite kan bağışı yaparak 3 kişinin hayatını kurtarmak ve doğa’ya bir fidan da bizde kazandırmak için kan bağışında bulunduk. Özel Sular Vatan hastanesi ve Türk Kızılay’ı Kahramanmaraş kan bağış merkezi olarak vatanımıza ve milletimize faydalı olmaktan gurur duyuyor ve hastanemiz olarak önem veriyoruz.” 


Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER