google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Tor: Terör şımartılmıştır

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, düzenlediği basın toplantısında Türkiye'de terörün şımartıldığını söyledi.

Tor: Terör şımartılmıştır
 Düzenlediği toplantı ile basın mensupları ile bir araya gelen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Tor, yaptığı açıklamasında;  "Dün itibariyle, ondan önceki gün itibariyle Türkiye çok ciddi terör saldırılarına maruz kaldı. Çok tehlikeli bir noktada bugün Türkiye. MHP olarak açılıma, barış sürecine karşı olduğumuzu söyledik. Açılım adı altında bu noktalara gelinmeyecekti, terör beslenmiştir, gelinen noktada terör şımartılmıştır" dedi.

Türkiye'nin tehlikeli bir süreçten geçtiğini söyleyen Tor, şunları kaydetti: "Dün itibariyle, ondan önceki gün itibariyle Türkiye çok ciddi terör saldırılarına maruz kaldı. IŞİD saldırısı deniyor, PKK saldırısı deniyor, DHKP-C saldırısı deniyor. Eskiden emniyet görevlilerimiz çatışmalarda şehit düşerdi. Çok acı bir gerçek terörün geldiği noktayı göstermek bakımından dikkatinize sunuyorum. Ceylanpınar’da polislerin evini tespit ediyorlar, evinde susturucu silahla şehit ediyorlar. Çok tehlikeli bir noktada bu gün Türkiye. MHP olarak açılıma, barış sürecine karşı olduğumuzu söyledik, bugün de karşıyız, gelinen noktada terör şımartılmıştır. Bunun adı IŞİD terörüdür, bunun adı PKK terörüdür, bunun adı DHKP-C terörüdür. Kuzey Irak'a, gerek IŞİD'e, gerekse PKK'ya yönelik birtakım hava operasyonları yapıldı. Sınıra 900 kilometrelik bir duvar çekileceği söyleniyor. Evet terör dışarıda var ama siz içerdeki terörü temizlemeden dışarı ile uğraşmanın bir anlamı yok. Açılım adı altında bu noktalara gelinmeyecekti, terör beslenmiştir, gelinen nokta fevkalade kötüdür."

Tor, gazetecilerin yazılarından dolayı tutuklandığı bir dönemde, İstanbul’da eli silahlı, yüzü maskeli sokaklarda gezen terör örgütü üyelerine kimsenin ses çıkarmadığını belirtti. İç güvenlik yasasını hatırlatan Tor, şöyle konuştu: "İç güvenlik yasası çıkarıldı, İstanbul'da hep birlikte gördük biz; Suruç'taki olayı protesto etmek isteyenler yüzleri gözleri görünmez şekilde, örtülü şekilde ellerinde keleş ve diğer ağır silahlarla İstanbul sokaklarında yürüyorlar kimsenin sesi çıkmıyor. Basına sırf yazısından dolayı tutuklanan gazeteciler oldu ama eli ağır silahlı makinelerle İstanbul sokaklarında terör estiriyorlar Türkiye'de kimsenin kılı kıpırdamadı, maalesef gelinen nokta son derece vahimdir."

Kahramanmaraş genelinde canlı bomba söylentilerinin yayıldığını aktaran Tor, insanların tedirgin olduğunu kaydetti. Tor, "Dün Kahramanmaraş'taydım. Burada 2 tane canlı bombanın gezdiği ihbar edilmiş. Ciddi çevirmeler vardı, beraber olduğumuz arkadaşımıza kızı telefon ediyor babasını uyarıyor. Camiye gittiğimde de sağ tarafıma emniyet görevlileri oturdu, sol tarafta sakallı bir amca vardı, önümden uzanarak ona bu olayları sordu onlarda 'evet benzer iddialar var' şeklinde cevapladılar." diye konuştu.

PKK, kazanımların büyük bölümünü açılımı savunan AK Parti iktidarı döneminde kazandığını öne süren Tor, şu ifadeleri kullandı: "Yüzde 3'te olan HDP bugün yüzde 13 seviyesine gelmiştir ve şu anda şehit polis ve askerlerle ilgili HDP kanadından bir ciddi kınama yok maalesef. Akp’nin bürokratlarının büyük bölümü açılımdan rahatsızdır, Türk milleti açılımdan rahatsızdır, açılım açılım diyenler Türkiye’yi bu noktalara getirmiştir. PKK terör örgütü bağımsız Kürdistan amacından milim geri adım atmamış, her defasında yeni kazanımlar elde etmiştir. Bu kazanımların büyük bir bölümü de maalesef AKP iktidarı sayesinde olmuştur."

Konuşmasında 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna da değinen Tor, adı yolsuzluğa karışan AK Partili 4 bakanın Yüce Divan'a gönderilmediğini anımsattı. Dinimiz de hırsızlık ve kul hakkının büyük günahlardan sayıldığını anlatan Tor, Türkiye’deki dini grupların yolsuzluk iddialarına ses çıkarmadığını savundu.

Tor, "Biliyorsunuz biz yolsuzluk, hırsızlık diyoruz, günah diyoruz, kul hakkı diyoruz. Geçmişte iki dilim baklava çalanlar memlekette ciddi cezalar aldılar, yargılandılar. Ama bunca somut delil ortadayken maalesef 4 bakan Yüce Divan'a gönderilmedi. Ancak bu süreçte en çok ihtimam gösteren, göstermesi gereken dini grupların kul hakkına, hırsızlık gibi İslam dininde önemli günahlara hiç ses çıkarmamışlardır. Hatta bunları özellikle dini gruplar nezdinde çok daha hassas olmaları gerekirken maalesef iç hassasiyet gösterilmemiştir." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2015, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1390

banner1393

banner1391

banner1392

banner1394

banner1395

banner1398

banner1400

banner1378

banner1388

banner1389

banner1387

banner1386

banner1385

banner1384

banner1383

banner1382

banner1381

banner1380

banner1377

banner1363

banner1370