google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Öztunç'tan Önemli Çağrı: Elbistanlı Kadınları Doktorsuz Bırakmayın!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş'ın Elbistan ve bazı ilçelerinde yaşanan doktor sorununun hat safhaya çıkması üzerine basın açıklaması yaptı.

Öztunç'tan Önemli Çağrı: Elbistanlı Kadınları Doktorsuz Bırakmayın!

Açıklamasında 150 bin nüfuslu Elbistan'da kadın doğum doktoru  bulanamadığını vurgulayan Öztunç'un hükümete seslenerek "Birinci parti olduğunuz Elbistan'da en büyük oyu ve gücü kadınlardan aldınız. Elbistanlı kadınları doktorsuz bırakmayın. Yazıktır ayıptır!" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Öztunç'un açıklamaları şu şekilde:

"BİNALAR İNSANLARIN SAĞLIĞINI İYİLEŞTİRMİYOR!"

"AK Parti'ye çağrı yapıyorum; lütfen Elbistan Devlet Hastanesine bir kadın doğum uzmanı yollayın.Birinci parti olduğunuz Elbistan'da en büyük oyu ve gücü kadınlardan aldınız. Elbistanlı kadınları doktorsuz bırakmayın. Yazıktır ayıptır!. 150 bin nufuslu Elbistan'da dünyanın parasını vererek devlet hastanesi yaptınız ama unuttuğunuz binalar insanların sağlığını iyileştirmiyor. Eğer o binalarda doktor olmazsa sadece beton yığını olurlar. Elbistan Devlet Hastanesi var ama doktor yok. Günlerdir Elbistan'da kadınlarımız hastanede kadın doğum doktoru bulamıyorlar. Hamile kadınlarımız büyük sıkıntılar yaşıyor.  Sayın sağlık bakanı düşünün siz Elbistan'da yaşıyorsunuz ve eşinize doktor bulamıyorsunuz ne hissedersiniz? Lütfen empati yapın ve bu duyguyla bu soruna yaklaşın."

"150 BİN NÜFUSA 1 UZMAN DOKTOR"

"Ayrıca Elbistan Devlet Hastanesinde Uzman Doktor açığı da çok ciddi bir sorun. 150 bin nüfusa eğer 1'er uzman doktor veriyorsanız yazıklar olsun size. Aynı şekilde Çağlayancerit ve Nurhak Devlet Hastanelerinde de uzman doktor açığı vardır. Eğer Kahramanmaraş ilçelerinde insanların doktora ihtiyacı yok diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz."

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 00:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1428

banner1436

banner1419

banner1422

banner1424

banner1425

banner1427

banner1416

banner1415