google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

MHP Milletvekili Aycan; Öğrenci Kredilerindeki Faizler Silinsin

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, TBMM Genel Kurulunda üniversite öğrencilerinin kredi sorunlarını gündeme getirdi.

MHP Milletvekili Aycan; Öğrenci Kredilerindeki Faizler Silinsin

Meclis’teki çalışmalarına aralıksız devam eden Prof. Dr. Sefer Aycan, genelde ülke, özelde Kahramanmaraş sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor.

TBMM Genel Kurulunda söz alan Milletvekili Aycan bu defa Kredi ve Yurtlar Kurumundan öğrencilere verilen kredileri zamanında ödeyemeyen öğrencilere fırsat verilmesi gerektiğini söyledi.

Aycan, konuşmasında;  “Yükseköğrenim gençliğinin, yükseköğrenim sırasında Kredi ve Yurtlar Kurumundan yararlanmasını ve öğrenim kredisi almasını Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak destekliyoruz, bunun daha da yaygınlaştırılmasını öneriyoruz. Yalnız yükseköğrenim kredisi alan gençlerimizin ödeme sıkıntıları olduğu, işe başlayamama nedeniyle zamanında kredilerini ödeyemediklerini biliyoruz. Bu durum karşısında faiz uygulaması yapılmaktadır ve gençlerimizin borç yükü artmaktadır. İyi niyetli olduklarını düşünüyoruz, borçlarını ödeyeceklerine eminiz ama bir kolaylık yapılması gerekiyor. Faiz yükünden kurtaralım ve bunlara borçlarını ödemeye bir fırsat verelim diye düşünüyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER